Merele minek! Mida selga panna? | Sportland Magazine

Jaga „Merele minek! Mida selga panna?“

Merele minek! Mida selga panna?

Liigne päike ja palavus ohustavad Eestit vaid lühikest aega aastas, seega on varustuse peamine ülesanne siin hoida inimest kuivana. Selleks on vaja veekindlaid, kuid hingavaid tormiriideid, mis kaitseksid vihma, tuule ja lainete eest, ent samal ajal ei hoiaks keha toodetud niiskust kinni. Lisaks on olulised keskmised kihid ja pesu, mis annaks sooja ja juhiks niiskust kehast eemale.

SS16

Tumedates toonides rõivad tunduvad praktilisemad, kuid merele on turvalisem valida erksad riided. Kuigi riiete värvus ei ole reglementeeritud, peavad teatud elemendid, nagu helkurid (SOLAS) ja kapuutsi värvus (EN-471 Hi-Vis) vastama standarditele.

Jalanõude puhul on tähtis libisemiskindel tallamaterjal, mis ei määriks laevatekki (non-marking). Saapaid kandes on kuivad jalad garanteeritud, kinga puhul peaks olema kindel, et vesi pääseb jalanõust välja ning materjal kuivab kiiresti.

SS15

Mis sobib milleks?

Paaritunnise lõbusõidu tarbeks piisab vee- ja tuulekindlatest riietest ja kinnistest jalanõudest, mis ei jäta jälgi ega libise. Sobivaimad on sportlikud tehismaterjalist riided, sest puuvillased kuivavad kaua.

Rajasõidu puhul on oluline liikumisvabadus. Selleks on mugavad veniva vestiosa ning põlve- ja istmikuosaga purjetamispüksid. Kuna kiired manöövrid teevad naha ruttu märjaks, on tähtis, et riided hingaksid. Sellised kerged tooted on tihti valmistatud ripstopkangast.

Avamerepurjetaja vajab kõige enam ilmastikukaitset ja paindlikku varustust, sest pikkade sõitude ajal on ilm ettearvamatu. Jopet ja pükse valides tasub jälgida, et sinna alla mahuks mitu aluskihti. Ilmastikukaitset pakub avamerejope kõrge krae ning pikem lõige. Käte soojendamiseks on head rinna peal asuvad fliisvoodriga taskud. Jope lukk peaks olema suurem, et külmast kanged sõrmed sellest haarata saaksid. Eluks vajalike asjade hoiustamiseks peavad jopel ja pükstel olema velcrokinnitustega cargo-taskud. Pükste puhul on tähtis, et istmiku- ja põlveosad oleksid tugevdatud, istmikuosa õmblusteta ning säärte alumist osa saaks velcro-kinnitustega kinni tõmmata. Trakse peaks saama allapoole lasta jopet seljast võtmata.

SS16

 

[alert color=”violet”]

Hoia ja hoolda!

 

  • Vota rõivad jahilt alati kaasa ja kuivata hoolikalt.
  • Vajaduse korral pese oma rõivad, kuid enne kontrolli ĂĽle kõik taskud.
  • Mereriideid pestes kasuta selleks ette nähtud pesuvahendeid. Väldi pesupehmendajat!
  • Kui tormiriietel on märgumatu töötlus kulunud, pese riided ja piserda seejärel niiskele kangale märgumatut omadust taastavat vahendit.

[/alert]

 

[alert color=”gray”]

SPOest01 2016_PRINT p4-206_Page_116_Image_0002

Võistlussportlane ja avamerepurjetaja Elise Umb, svertpaat 470:

“Riietus peab olema mugav ning riietumine hõlbus ja kiire. Minu vaieldamatuks lemmikuks on Helly Hanseni ripstopkangast New HP Racing Salopette vestiosaga purjetamispüksid. Olen HH tooteid kasutanud väga pikka aega. Rõivad on mugavad iga ilmaga nii maal kui ka merel.”

[/alert]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sellest saab meie surfisuvi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus