Eesti korvpallikoondis poolel teel MM-ile | Sportland Magazine

Jaga „Eesti korvpallikoondis poolel teel MM-ile“

Eesti korvpallikoondis poolel teel MM-ile

Eesti korvpallikoondis on sel hooajal uue süsteemi järgi mängitavas 2019. aasta MM-i valikturniiril seni toetajate ootusi täitnud, kui neljast kohtumisest on mõlemad koduväljakul peetud mängud võidetud. Alagrupist edasipääsu otsustavad matšid peetakse suvel.

Üle pika aja viis Rahvusvaheline Korvpalliliit FIBA taas sisse süsteemi, kus valikmänge peetakse sarnaselt näiteks jalgpallile klubihooaja sees, mitte kahe hooaja vahel suvisel perioodil, mil mängijad tegelikult puhkama peaksid.

Oluline võit Iisraeli üle

MM-valiksarja esimesed mängud peeti novembri lõpus, kui Eesti meeskond alustas võõrsil Iisraeli vastu 68:88 kaotusega. Vastase väljakul visketabavusega hädas olnud eestlased ei saanud pikalt põdeda, sest juba kolm päeva hiljem võõrustati Kalevi spordihallis Suurbritanniat, keda raskes mängus 73:70 ka võideti. Järgmised koondisemängud peeti veebruari lõpus ning taaskord alustati kahemängulist seeriat võõrsil, kui Kreeta saarel kohtuti Kreekaga. Eestlastele sai saatuslikuks kolmas veerandaeg ning kuigi viimasel veerandil suudeti numbreid veidi kaunimaks mängida, siis 75:87 kaotus oli tõsiasi.

Iisraeli meeskonnast oli meil nüüd aga pilt ees ning võõrsil saadud 20-punktiline kaotus suudeti hingestatud mängu ja edukate taktikaliste valikutega keerata kolm kuud hiljem 16-punktiliseks võiduks – 78:62.

Kodumängus Iisraeli vastu kerkis meeskonna resultatiivsemaks mängijaks koondise uus nägu, TTÜ KK 23-aastane tagamängija Sten Olmre. Tema nelja mängu keskmised näitajad olid: 15,5 minutit, 6,8 punkti ja kaks lauapalli. Küsisime Stenilt, kuidas ta koondises kohanenud on ja milliseks väljavaateid hindab.

Kas meestekoondise tegemised on sellised nagu varem eeldasid või on midagi ka üllatusena tulnud?
Mingit üllatust ei ole olnud. Korvpall on korvpall ja lõpuks taandub kõik sisse viskamisse ja kaitses rabelemisele. Mõningad uued asjad ikka on, sest treenerid on erinevad ja nõudmised erinevad, kuid tuleb kiirelt kohaneda ning endast parim anda.

Mida koondisemängud sulle isiklikult on andnud ja millised on seni saadud õppetunnid?
Isiklikus plaanis see ümberorganiseerumine ning kohanemine ongi üks parimaid kogemusi, mida koondisest saab. Lisaks muidugi ka mängupraktika tugevate Euroopa koondiste vastu. Just viimasest koondiseaknast võtan kaasa selle, et kui ühel päeval ei õnnestu, siis järgmisel päeval tuleb uuesti proovida ning küll õnnestub. See on hea õppetund.

Olid kaasatud mõlemas senises mängudeaknas, kas õhkkond nendel perioodidel oli kuidagi erinev?
Otseselt erinev ei olnud, kuigi üksikud mängijad olid teised ja olukorrad veidi teistsugused. Üldjoontes on korvpall ikka korvpall ja treenerid nõuavad enam-vähem samu asju. Trenne on sel ajal vähe ning uued asjad tuleb kiiresti omandada ja olukorraga kohaneda.

Neljast mängust kaks võitu, kas koondislasena see seis rahuldab sind?
Päris lõpuni ei saa kunagi rahul olla, kuid usun, et seis on pigem positiivne. Kreekat ja Iisraeli võõrsil võita oli kindlasti väga raske, selles suhtes kripeldama ei jää. Mõlemad mängud kodus võitsime, mis on väga hea.

Mis on sinu hinnangul olnud Eesti koondise tugevused, tänu millele kaks koduvõitu teeniti?
Mõlemad võidud tulid eelkõige suure tahte tulemusel. Palju võitlust ja võitluslikkust ning tugev agressiivne kaitse. Ilmselt me ei suuda kedagi üle visata, seega, ilma tahtmiseta on väga keeruline. Muidugi ka tugev meeskondlik mäng ja kokkuhoidev punt, individualistidena oleks meil samuti ääretult raske.

Ees ootavad Suurbritannia võõrsil ja Kreeka kodus. Võit brittide vastu kindlustaks grupist edasipääsu, kas usud, et koondis keskendub kogu täiega sellele mängule?
Ma ei arva, et koondis ainult sellele keskendub, sest kodus Kreeka vastu ei taha samuti kaotada. Mõlemad on tähtsad mängud. Suurbritannia mäng on muidugi oluline ja tuleb valmis olla, et see võit neilt ära võtta. Samal ajal ei saa Tallinnas jalga sirgu lasta. Kodus on vaja alati hästi mängida ja oma fännidele parim elamus pakkuda.

Kokkuvõtteks

Selleks, et jätkata järgmises ringis võitlust MM-piletite nimel, peab tulema neljases alagrupis kolme parema hulka. Hetkel on Kreeka täisedu (nelja võiduga) H-alagruppi juhtimas, Iisrael ja Eesti on võrdselt kahe võidu ja kahe kaotusega järgmised ning Suurbritannial on võiduarve avamata.
Järgmine koondiseaken avaneb suvel, kui 29. juunil mängib Eesti väga olulise kohtumise võõrsil Suurbritanniaga. Kui see mäng võidetakse, siis on pinged maas ja edasipääs kindel. Kui britid suudavad aga Eestit ning 2. juulil kodus ka Iisraeli võita, Eesti kaotab viimases kohtumises ka Kreekale, siis on kõik võimalused lahtised ja läheb punktide lugemiseks.

Tekst: Siim Semiskar
Pildid: Siim Semiskar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Miks on golf parim sport?

Golfi mängides arened igast küljest. Vaatame lähemalt, miks on golf suurepärane sport ja milliseid omadusi golfimäng arendab. Vastupidavus– jah, golfiväljakul…