FC Flora naiskond võitist teist aastat järjest Eesti meistritiitli | Sportland Magazine

Jaga „FC Flora naiskond võitist teist aastat järjest Eesti meistritiitli“

FC Flora naiskond võitist teist aastat järjest Eesti meistritiitli

Kolm vooru enne hooaja lõppu meistritiitli kindlustanud FC Flora naiskond alistas hooaja viimases mängus Saku Sportingu kindlalt 6:0 ning võttis teist aastat järjest vastu Eesti meistritiitli.

Kuigi tiitel oli juba kindlustatud ning viimase mänguga tuli hooaeg vaid vormistada, alustas naiskond Lilleküla harjutusväljakul peetud kohtumist näljaselt ning asus Maarja Saulepi väravast kiirelt juhtima. Ühe värava lisas Mari Liis Lillemäe ning üks läks kirja Saku tüdrukute omaväravana, mis tegi poolajaseisuks 3:0.

Teisel poolajal jätkati sama tempoga ning hoogu sattus senise meistriliiga hooajaga kaheksa väravat löönud Maarja Saulep, kes lisas avapoolajal löödud väravale veel kolm vormistades nii Florale suureskoorilise 6:0 võidu.

Peale mängu anti naiskonnale üle võidukarikas ning Sportland Eesti poolt Nike jooksujalatsid.

Veidi statistikat

Võrreldes naiskonna esimese meistritiitli toonud hooajaga koguti tänavu üks punkt rohkem ning lõpetati hooaeg kaotuseta. 18 võidu kõrvale kogunes vaid kaks viiki (eelmisel aastal üks viik ja üks kaotus) ning endale lasti lüüa 20 mänguga vaid kaheksa väravat, mida on täpselt sama palju kui mullu. Ise löödi üks värav vähem ehk mulluse 107 asemel 106.

Ülekaalukalt kujunes naiste meistriliiga parimaks väravakütiks FC Flora kapten Katrin Loo, kes skooris 36 väravat, mida on seitsme võrra enam kui eelmisel aastal.