Walesi ja Belgia rahvuskoondised: järelevaade | Sportland Magazine

Jaga „Walesi ja Belgia rahvuskoondised: järelevaade“

Walesi ja Belgia rahvuskoondised: järelevaade

Järjekordse üllatuse selleaastasel EMi finaalturniiril suutis pakkuda Wales. Reedeõhtuses mängus Pierre Maroy staadionil suutis Wales välja tulla 0:1 kaotusseisust Belgia vastu ning pöörata selle 3:1 võiduks. Väravad lõid Walesi poolt Williams 30′, Robson-Kanu 55′, Vokes 85′, Belgia poolt lõi 13. minutil värava Nainggolan.

Ajast, mil Wales suurturniiril mängis on möödas üle poole sajandi. Viimati tüüris meeskonna MMi finaalturniirile John Charles aastal 1958. Turniir lõpetati veerandfinaalis, kui kaotati veerandfinaalis Brasiiliale. Kusjuures Brasiilia võiduvärava lõi legendaarne Pele. Kuid nüüd aastal 2016 ollakse EMi poolfinaalis ning meeskonna vedajaks pole enam John Charles, vaid vaikselt jalgpallilegendi staatusesse tõusev Gareth Bale. Tegemist on Walesi esimese EMi finaalturniiriga ajaloos.

Täpselt vastupidiselt Walesi meeskonnale, mille suhtes fännidel väga suuri ootusi polnud, tuli Belgia rahvuskoondis turniirile ühtede suurfavoriitidena, kuid nende turniir lõpetati just Walesi poolt. Arvatakse, et kuna Belgia näol on tegemist väga noore koondisega, siis võib neid siiski vaatamata selleaastasele ebaõnnestumisele pidada tulevate suurturniiride favoriitideks.

Radja Nainggolan viis belglased suurepärase kauglöögiga juhtima (Foto: AFP/Scanpix/LETA)

Meeskondade teekond EURO 2016 turniirile

Belgia ja Walesi tiimid said teineteisega kohtuda juba kvalifikatsioonigrupis ning omavahel mängiti kaks mängu. Walesi veerandfinaali võit oli üllatus, kuid ka kvalifikatsiooniturniiril võttis Wales Belgia vastu 1:0 võidu ja viigi.

Belglased, keda tuntakse ka punaste kuradite nime all, võitsid kvalifikatsiooniturniiril 10st mängust 7 ning kaotasid vaid ühe mängu (Walesi vastu). Samuti lõpetati väga hea väravatevahega 24:5 (+19). Huvitav tähelepanek on see, et kõigist väravaist vaid viis lõid võistkonna ründajad, kuid Belgia koondis mängib ka sellist mängu, kus pigem tõusevad keskväljamängijad ning toetavad ründajat väga aktiivselt. Belgia meeskond on küll noor, kuid paljusid neid peetakse juba praegu väga andekateks jalgpalluriteks – Eden Hazard, Kevin de Bruyne, Romel Lukaku, Thibaut Courtois ning Radja Nainggolan on kõik noored kuid vaatamata sellele väga kallid mängumehed. Nimelt on Belgia meeskond mängijate turuväärtuse summa poolest kõige kallim meeskond tervel EMil. Mängijad maksavad kokku 468 miljonit eurot.

belgium

Belgia alustas finaalturniiri suhteliselt nürilt – turniiri avamängus kaotati Itaaliale 0:2. Pärast seda saadi enda mängumootor siiski käima ning võideti Iirimaad ning Rootsit. Kaheksandikfinaalis alistati seisuga 4:0 Ungari.

Walesi turniir on olnud oluliselt veenvam. Kaotatud on vaid üks mäng – 1:2 kaotus tuli vastu võtta Inglismaa võistkonnalt. Kuid ülejäänud mängud on võidetud kindlalt. Walesi tugevuseks veerandfinaalis Belgia vastu oli see, et suudeti väga hästi enda võimalused realiseerida, vaatamata asjaolule, et mängu vaadates ei tundunud Walesi domineerimine üldse silmnähtav. Ehk just see on nende trumbiks ka poolfinaalis Portugali vastu ja miks mitte ka finaalis.

Robson-Kanu tähistamas väravat koos võistkonnaga

Real Madridis on viimasel ajal kerkinud küsimus, kumb on parem mängija kas Gareth Bale või Cristiano Ronaldo ja kuidas nad teineteise vastu mängiksid? Vastuse sellele küsimusele saame juba 6. juulil toimuvas poolfinaalis.