Dalīties „10 dažādi stadioni, 10 dažādas Francijas pilsētas“

10 dažādi stadioni, 10 dažādas Francijas pilsētas

Stade de Bordeaux, Bordo

Izstrādājuši tie paši arhitekti, kuri plānojuši Minhenes ‘’Allianz Arena’’ un Pekinas ‘’Putna ligzdu. Nodrošina vietu 42 tūkstošiem skatītāju.

‘’Jūti vibrāciju – tas ir normāli’’

Pēc stadionā aizvadītās pirmās spēles 2015. gada maijā, daži fani satraucās par jūtamajām nestabilitātēm stadiona tribīnēs. Taču stadiona pārstāvji sniedza oficiālus skaidrojumus: ‘’Tas ir stadions no metāla konstrukcijām – kad cilvēki lēkā, atbalstot savu komandu, tas ir pilnīgi normāli.’’

Stade Bollaert-Delelis, Lēnsa

Stadionu 1933. gadā būvējuši bez darba palikuši ogļrači. Sākumā tas bija ovāls, taču 1970. gadā pārveidojot tribīnes uz taisnstūra formu, to mūsdienās salīdzina ar angļu stila stadioniem. Tas var uzņemt 38 tūkstošus skatītāju

Interesants fakts – stadiona ietilpība ir lielāka nekā pilsētas kopējais iedzīvotāju skaits.

Stade Pierre Mauroy, Lille

Nosaukts bijušā franču premjerministra un Lilles mēra vārdā, 50 tūkstošiem skatītāju paredzētais stadions, kurš tika atvērts 2012. gadā, ir mājvieta pilsētas spēcīgākajam futbola klubam – ‘’Lille OSC’’, taču tas ir uzņēmis arī regbija, basketbola un pat tenisa mačus.

Interesants fakts – stadiona jumts var aizvērties un atvērties 30 minūtēs, tas ir 31 metru augsts un ir būvēts, izmantojos 7,400 tonnas tērauda.

Stade de Lyon, Liona

Jaunā Lionas stadiona celtniecību bija paredzēts sākt jau 2007. gadā, taču dažādu apstākļu spiesti, tā aizkavējās par sešiem gadiem. Stadions savas durvis vēra šī gada 9. janvārī, kad Lionas futbola klubs, sapulcējot iespējami lielāko skatītāju skaitu – 59 tūkstoši, uzvarēja ‘’Troyes’’ ar 4:1. Šī celtne ir 50 hektāru lielā kompleksa pašā sirdī. Tam apkārt ir uzbūvēti jauni treniņu laukumi un naktsmītnes.

Stade Velodrome, Marseļa

Celts uz 1938. gada Pasaules Kausa finālturnīru. 67 tūkstošiem skatītāju paredzētais stadions ir pirmais stadions, kurā ir aizvadītas spēles trīs dažādos Eiropas čempionātu finālturnīros.

Interesants fakts – stadiona ziemeļu tribīne, ‘’The Virage Nord Patrice de Peretti’’ ir nosaukta kāda kaislīga fana vārdā, kurš savas komandas spēles vienmēr skatījās bez krekla, lai arī kādi būtu laikapstākļi, arī kādā spēlē Berlīnē, kad ārā bija -12 grādu sals.

Stade de Nice, Nica

Šis, 2013. gadā uzceltais stadions ir slavens ar to, ka spēj nodrošināt sevi ar elektroenerģiju, pateicoties saules enerģijas kolektoriem, tas pārstrādā lietus ūdeņus, kā arī izmanto vēju, lai nodrošinātu gaisa kondicionēšanu. Šeit atrodas arī Francijas nacionālais sporta muzejs.

Ikdienā šo stadionu, pateicoties noslēgtajam sponsoru līgumam, mēs pazīstam kā ‘’Allianz Riviera’’, taču čempionāta laikā tas būs vienkārši kā ‘’Stade de Nice’’.

Parc des Princes, Parīze

Atvērts tālajā 1896. gadā, rekonstruēts divas reizes – 1932. un 1972. gadā. Viennozīmīgi, vēsturiski bagātākais stadions šajā čempionātā. Šeit risinājās pirmais Eiropas kausa fināls, kurā triumfēja Madrides ‘’Real’’, kā arī EURO 1984 finālspēle, kurā Francija pārspēja Spāniju.

Ietilpība – 48,000

Stade de France, Sendenī (Parīze)

Ietilpīgākais stadions Francijā, spēj uzņemt 80 tūkstošus skatītāju. Stade de France bija vienīgais stadions, kurš tika celts priekš 1998. gada Pasaules kausa spēlēm.

Interesants fakts – stadiona jumts sver vairāk nekā Eifeļa tornis (10,100 tonnas).

Stade Geoffroy Guichard, Sentetjēna

Mājvieta Sentetjēnas futbola klubam ‘’AS Saint-Étienne’’. Stadiona celtniecība pabeigta 1931. gadā, kas šo padara par vienu no senākajiem stadioniem finālturnīrā. Līdzīgi kā Lēnsas stadions, arī šis ir veidots pēc angļu taisnstūra tipa. Sākumā šis, tāpat kā Tulūzas stadions, tika izvēlēts kā turnīra rezerves stadioni, taču organizētāji nolēma, ka abi būs nepieciešami jau grupu turnīrā, pateicoties paplašinātajam turnīra formātam. Geoffroy Guichard ir kāds franču biznesmenis, kuram šis stadions pieder.

Ietilpība – 42,000

Stadium de Toulouse, Tulūza

Ar ietilpību 33 000, šis ir mazākais no šī turnīra stadioniem. Celts 1937. gadā, mājvieta Tulūzas futbola klubam. Stadions atrodas pilsētas centrā, uz salas, ko apvij Garonnas upe. Dažkārt šī celtne tiek uzskatīta arī par mini Vemblija stadionu, jo pēc izskata tas atgādina Londonā esošo.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

EURO 2016 turnīra oficiālā futbola bumba

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk