Dalīties „ANITA REZEVSKA. Par bodyART un Nike Training Day“

ANITA REZEVSKA. Par bodyART un Nike Training Day

 Pastāsti par sevi un par to ko Tev nozīmē fitness?

Savā dziļākajā būtībā es, viennozīmīgi, esmu radoši-mākslinieciskā dvēsele. Nespēju savu dzīvi iedomāties bez ģimenes un tās tradīcijām, kustībām, dejas, mūzikas, mākslas un labām grāmatām. Mani aizrauj, saviļņo un iedvesmo daba visās tās izpausmēs, kā arī sirsnīgi, talantīgi un dzīves-gudri cilvēki. Jau no agras bērnības kustības savienojumā ar mūziku ir bijušas mans svarīgākais pašizpausmes veids. Gadiem ejot, vēroju sajūsminātos nodarbību dalībniekus, kad mani lūdza aizvietot kādu saslimušu sporta vai deju skolotāju pamatskolā, un sapratu, ka laikam man piemīt arī pedagoģiskais talants un spēja aizraut cilvēkus ar to, ko daru. Tāpēc vingrošanas instruktora profesijas izvēle noteikti ir bijis mērķtiecīgs ceļš 15 gadu garumā.

Fitness mani saista, jo vēlos izprast savu ķermeni, norises tajā un iemācīties tās pārvaldīt tā, lai, dzīvotu veselīgu, pilnvērtīgu dzīvi ķermenī, kuru pats ar saudzību un mīlestību veido, un sporta gadījumā, izvēlētos sportu kā savu pašizpausmes veidu, kurā, attīstot savus iedzimtos dotumus un mērķtiecīgu treniņu laikā gūtās prasmes un iemaņas, īstenotu augstākus mērķus, līdz pat savu spēju augstākajām robežām.

Es ļoti priecājos, ka arvien vairāk un vairāk cilvēku saprot, cik nozīmīgas ikdienas dzīvē ir regulāras fiziskas aktivitātes. Un nevis kaut kādas aktivitātes “ķeksīša pēc”, bet aktivitātes “ar jēgu” – tādas, kas katram cilvēkam ir vispiemērotākās un dod vislabākos rezultātus.

Patiess ir slavenais teiciens: “Kustība ir dzīvība!” Arvien pieaugošais sēdošā – ofisa darba īpatsvars, stress un straujais dzīves temps skar mūs visus un, diemžēl likumsakarīgi, daudziem veido arī nepareizus kustību un ēšanas ieradumus. Tāpēc ārkārtīgi svarīga ir mūsu  – fitnesa un sporta speciālistu – loma sabiedrības izglītošanā par fizisko aktivitāšu nozīmību, sākot jau ar pirmsskolas, skolas vecuma bērniem un beidzot ar vecāka gadu gājuma cilvēkiem, daļa no kuriem sevi, līdz ar pensijas vecuma iestāšanos, diemžēl “noraksta” kā fiziskām aktivitātēm nederīgus savas nezināšanas dēļ. “Veselā miesā vesels gars”, patiesībā, nav tikai izteiciens, tam ir dziļa jēga. Šajos četros vārdos ir mūsu misija – ieinteresēt, parādīt, pastāstīt, aicināt kopā pamēģināt, aizraut un iedvesmot. Jo fitnesā ir tik daudz iespēju, tik daudz dažādu virzienu un nodarbību veidu aktivitātēm gan telpās, gan brīvā dabā. Tas nav stāsts tikai par vienu veselu cilvēku veselā ķermenī vai fitnesu kā vienreizēju akcijveida pasākumu. Viss, protams, sākas no katra atsevišķi, taču fitnesa jēga, manā skatījumā, ir veselīgi domājošas un veselīgu dzīvesveidu praktizējošas sabiedrības veidošana, kurā cilvēkiem ir vēlēšanās regulāri pavadīt laiku fiziskās aktivitātēs kopā ar domu biedriem, neatkarīgi no tā, vai tās notiek tikai ģimenes lokā, fitnesa klubā, vai masu pasākumu līmenī. Tas lielā mērā ir socializācijas svarīgās lomas jautājums, jo cilvēki, neapšaubāmi, viens no otra iedvesmojas, mācās, mainās un labāk pārvar savas vājības, ja ar tām nav jācīnās vieniem pašiem.

Kas ir bodyART un kas tajā ir būtisks? Kāda tipa cilvēkiem to ieteicams darīt?

Nu jau 7 gadus, vadot Starptautiskās bodyART skolas oficiālo filiāles skolu Latvijā – Latvijas bodyART skolu, es esmu īpaši specializējusies un pārstāvu Šveiciešu horeogrāfa, sporta/fitnesa trenera un profesionāla atlēta Roberta Štainbahera (Robert Steinbacher) un starptautiskās jogas meistares, Šiatcu masāžas meistares un Qi (Čī) kustību speciālistes Aleksas Lī (Alexa Le) 1994. gadā izveidoto funkcionālo treniņu sistēmu “bodyART”.

bodyART, pēc ASV žurnāla “Shape” pagājušā gada statistikas datiem ASV un Eiropā, tika ierindota to visstraujāko izplatību piedzīvojošo 10 fitnesa treniņu programmu sarakstā, kam jomas profesionāļi paredz ilgu nākotni un lielu nozīmību nākošajā desmitgadē. Pirms diviem gadiem bodyART pasaulē svinēja savas pastāvēšanas 20 gadu jubileju.  Mums ir ļoti paveicies, ka, pateicoties filiāles skolai Latvijā, esam tieši iesaistīti bodyART attīstībā. Mums ir tā laime personīgi pazīt bodyART izveidotājus un mācīties no pirmavota. Tas ir nenovērtējami!

Protams, pirmajā mirklī daudzi bodyART nosaukuma dēļ velk paralēles ar ķermeņa apgleznošanu. Patiesībā bodyART radītāji nosaukumā un simbolā ir ietvēruši citu, dziļāku jēgu. bodyART apzīmējums apvieno japāņu hieroglifu ar nozīmi “visaptverošs jeb holistisks” ar angļu uzrakstu “bodyART” kas ir programmas nosaukums. Nosaukuma tulkojums ir kustību māksla jeb māksla pārvaldīt savu ķermeni.

bodyART treniņu sistēma ir unikāla ar to, ka cenšas attīstīt cilvēka ķermeni, prātu un dvēseli kā vienotu veselumu. Vārdu sakot, nepievēršas tikai fiziskā ķermeņa trenēšanai, bet māca cilvēkiem apzināties, ko viņi dara un kāpēc viņi dara, iedrošina nepārtraukti kontrolēt kustības un pozas ar prātu, izmantojot gan dažādas efektīvas elpošanas tehnikas, gan emocijas, kas, savukārt, ir dvēseles izpausme. bodyART apvieno sevī labāko un terapeitiski iedarbīgāko no visām līdz šim radītajām vingrošanas sistēmām, iedvesmojoties no jogas, austrumu cīņu mākslām, ārstnieciskās vingrošanas, fizioterapijas, spēka, līdzsvara un lokanības attīstīšanas, kā arī ietver unikālus bodyART vingrinājumus, efektīvas elpošanas tehnikas un relaksācijas tehnikas, kas aizgūtas no tradicionālās Ķīnas medicīnas, Japāņu Do In un Šiatcu masāžām. To visu apvieno unikāla nodarbības uzbūve, kas balstās uz Tradicionālās Ķīnas medicīnas un austrumu filozofijas 5 dabas elementiem, 5 enerģijām un īpaša mūzika. Katra nodarbības fāze ir savādāka, tajā ietverti katras enerģijas īpašībām un iedarbībai uz organismu atbilstošie vingrinājumi, kas  sakārtoti pēc Iņ un Jan principa – līdzsvarā starp spēku, atbrīvošanos, sasprindzinājumu un relaksāciju.

Foto: Valters Poļakovs
Foto: Valters Poļakovs

Regulāri trenējoties ar bodyART, cilvēks spēj uzlabot ne tikai savu fizisko pašsajūtu un stāju, bet arī iemācās domāt un justies pilnīgi savādāk. Mūsdienu stresa pilnajā dzīvē bodyART palīdz cilvēkiem atrast sev nepieciešamo līdzsvaru, gan kustībās, gan spējā atbrīvoties un atjaunoties. Līdz ar izpratni par harmonijas nozīmi un regulāru funkcionāli pareizu kustību ieradumu praktizēšanu nodarbībās, kas automātiski pārnesas uz mūsu ikdienas dzīvi, uzlabojas arī mūsu ikdienas dzīves kvalitāte. Tas, neapšaubāmi, ir svarīgs mērķis, ko palīdz sasniegt bodyART!

bodyART ir  vairākas priekšrocības. Ar bodyART var nodarboties jebkurš vingrotājs, jebkādā vecumā un fiziskās sagatavotības pakāpē, ar vai bez pieredzes, jo instruktors nodarbības laikā vingrinājumiem piedāvā vairākas grūtības pakāpes, kā arī iespējas izvēlēties pozu variācijas. Bez tam, katrs cilvēks vingro sev piemērotā kustību izpildes ātrumā, kas tiek saskaņots ar katra vingrotāja individuālo elpošanas ritmu. bodyART nav horeogrāfijas elementu un nav jāvingro mūzikas ritmā.

Protams, tā pat kā citos nodarbību veidos, ar bodyART nevajadzētu nodarboties cilvēkiem, kuriem, saskaņā ar ārsta norādījumiem, nav ieteicams vai ir aizliegts nodarboties ar fiziskām aktivitātēm vai konkrētiem treniņu veidiem, kā arī cilvēkiem atveseļošanās periodā pēc traumām un operācijām. Īpaši dalības nosacījumi ir arī grūtniecības laikā. Savukārt, ja sūdzības par locītavu vai mugurkaula sāpēm ir nepareizu ikdienas pozu vai nepiemērotas, neergonomiskas darba vides ietekmes rezultāts, bodyART tieši palīdzēs uzlabot pašsajūtu un pamazām izskaust nepareizus kustību ieradumus.

bodyART ir treniņš cilvēkiem, kuri vēlas trenēties augstākā apziņas līmenī, balstoties uz sava ķermeņa sajūtām, savām vajadzībām, nesalīdzinot sevi nodarbības laikā ne ar citiem dalībniekiem, ne ar treneri. Tas mūsu cilvēkiem nav viegli, jo, zināmā mērā, ir pretrunā ar līdz šim ierasto ekstraverto attieksmi grupu fitnesa nodarbībās. bodyART pieprasa pretējo – iekšējo fokusu (koncentrēšanos uz sevi), kontrolētu kustību izpildi un pozu noturēšanu arī tad, kad paliek ļoti grūti un ir nepieciešams sevi pārvarēt. Visas pieminētās nianses ir bodyART veiksmes noslēpums. Kad cilvēks to saprot, progress ir vērojams īsā laikā. bodyART ir manas dzīves neatņemama sastāvdaļa, aizraušanās un misija vienlaicīgi. bodyART ir pilnībā mainījis manu domāšanu, attieksmi pret treniņu un trenēšanos, un es no sirds priecājos būt par bodyART vēstnesi un oficiālo prezentētāj treneri Latvijā. Ir lieliski vērot savus klientus, kuri acīm redzami mainās – kļūst vingrāki, staltāki, veselāki un jā, arī atvērtāki un sirsnīgāki. Tā dēļ ir vērts strādāt!

Pastāsti par Nike Training Day un ko tā ietvaros varam sagaidīt no tevis?

Ik gadu Nike Training Day (NTD) visā pasaulē daudzās valstīs gaida tūkstošiem cilvēku, jo šis ir pasākums, kurā organizatori parasti iepriecina apmeklētājus ar iespējām izbaudīt aktuālāko fitnesa virzienu treniņus lielisku starptautisku un vietējo treneru vadībā. Mums ir ļoti paveicies, ka Latvija ir viena no tām valstīm, kur varam baudīt šos aktīva dzīvesveida svētkus, pateicoties Nike, NTD Latvijas organizatoru komandai un lielākajam fitnesa klubu tīklam Baltijā “MyFitness”. NTD ir diena, kad katrs, kurš jau sporto, kā arī katrs, kurš vēlas sākt, bet vēl nav izlēmis, ko tieši vēlas darīt, var gūt vispārīgu priekštatu par daudzveidīgo piedāvājumu fitnesa lauciņā un saprast, kas no tā uzrunā tieši viņu, lai turpinātu meklējumus attiecīgajā virzienā.

Sportošana kopā iedvesmo ar daudz lielāku spēku! Tas, manuprāt, ir NTD mērķis – ieinteresēt, iedvesmot un iesaistīt fitnesā aizvien vairāk visu vecumu vingrotāju. NTD daudziem, kuri svārstās, bieži ir nepieciešamais pēdējais grūdiens sākt. Bez tam, tā ir lieliska iespēja satikties ar domubiedriem, veidot jaunas pazīšanās, aplūkot jaunākās sporta apģērbu kolekcijas un saņemt sporta un saistīto jomu profesionāļu konsultācijas no pirmavota,  kas aizņemtiem cilvēkiem ir lielisks risinājums.

Es šogad esmu pagodināta bagātināt NTD programmu ar bodyART nodarbību, kas sniegs ieskatu jaunākajā bodyART enerģētiskajā, mentālajā programmā “bodyART Energy”. To ir izveidojuši Starptautiskās bodyART bodyART skolas meistar treneri – Tomass Berghoffs (Organic Joga izveidotājs) un Aleksa Lī (bodyART līdzautore). Viņi apvienojuši savas dziļās zināšanas par ārstnieciskajiem vingrinājumiem, iekšējiem orgāniem, enerģiju plūsmām ķermenī un mūsu iespējām ietekmēt veselību caur kustību un fizioloģisko procesu kopsakarību izpratni. Ja jūs interesē nodarbība, kurā ļoti liela nozīme ir elpošanai, apzinātām kustībām, darbam ar sevi un pozitīvām emocijām, aicinu Jūs pamēģināt bodyART Energy!

Uz tikšanos Rīgā, Olimpiskajā Sporta centrā pavisam drīz –  19. martā plkst. 17:00!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

“HIIT Drop it Likes it Hot” jeb Pārvari savu spēju robežu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk