Dalīties „“Bottecchia” komandas vīriem apbrīnas vērti starti slēpošanas trasēs“

“Bottecchia” komandas vīriem apbrīnas vērti starti slēpošanas trasēs

Nav noslēpums, ka ziemā riteņbraucēji sekmīgi startē slēpošanas sacensībās, kas lieliski palīdz sagatavoties sezonai uz divriteņa. “Bottecchia” komandā nav tikai riteņbraucēji, bet arī trīskārtējs pasaules čempions motosportā Kaspars Stupelis un viens no labākajiem Latvijas slēpotājiem Indulis Bikše.

Tieši Indulis Bikše šajā ziemā pārsteidza visvairāk, piedaloties Šveicē notiekošajā prestižajā “Tour de Ski” un Latvijai nopelnot pirmos pasaules kausa punktus šajā sporta veidā.

Jaunais un talantīgais Bikše, kuru bez ģimenes atbalsta tikai sporta preču veikalu tīkls Sportland, cerīgi skatās nākotnē un grib cīnīties ar pasaules varenajiem arī Olimpiskajās spēlēs nākamgad Dienvidkorejā.

“Tour de Ski” madonietis gada sākumā izbaudīja septiņas sacensību dienas, kurām pa vidu bija vien divas brīvdienas ar četru un piecu stundu nogurdinošiem pārbraucieniem. Masu starts, iedzīšana, individuālais starts, sprints, skiatlons – tie visi bija ievērības cienīgi pārbaidījumi, taču viens no atmiņā paliekošākajiem noteikti bija tikšana augšā kalnu slēpošanas trasē ar 28 procentu slīpumu un 3,6 kilometru garumā cīnīties par katru pievarēto vertikālo metru.

Arī pasaules čempionātā, kas martā norisinājās Somijā, Indulis Bikše startēja starp labākajiem, lai turpinātu ceļu par olimpisko sapni. Grūtākajā, 50 kilometru distancē latvietis izcīnīja 57.vietu, finišā aiz sevis atstājot piecus slēpotājus, kuris spēja sasniegt finišu. No uzvarētāja, kanādieša Aleksa Hārvija (1:46:28,6) Indulis atpalika 12 minūtes un 35,7 sekundes.

Slēpojot klasiskajā stilā, Bikše 15 kilometru distancē pasaules čempionātā izcīnīja 64.vietu 89 slēpotāju vidū, no vietējā soma Īvo Niskanena (36:44) atpaliekot 6 minūtes un 19,6 sekundes. Sprinta distancē “Bottecchia” komandas pārstāvis izcīnīja 64.vietu. Startējot Somijas pilsētā Lahti, 22 gadus jaunais Latvijas labākais slēpotājs nepiedalījās savā dzimtajā Madonā notiekošajā Skandināvijas kausā.

Komandu ieskaitē Kaspars Stupelis ātrākais slēpotājs Igaunijā notiekošajā Eiropas čempionāta ziemas triatlonā

Gatavojoties blakusvāģu pasaules čempionāta sezonai, vecpiebaldzēns Kaspars Stupelis šoziem neskaitāmas reizes kāpa uz goda pjedestāla slēpošanas sacensībās. Ar Sportland komandu Stupelis izcīnīja otro vietu Eiropas čempinātā ziemas triatlonā, kas risinājās Igaunijā.

Kaspars savā etapā uzrādīja ātrāko slēpošanas laiku, par trim sekundēm pārspējot igauni, kurš divreiz ar savas valsts izlasi bijis Ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Kasparis Stupelis līderē savu slēpotāju grupu Siguldas tautas slēpojumā

Kaspars Stupelis šoziem savā vecumgrupā uzvarēja arī Madonā notiekošās sacensības “Biatlons visiem”, kā arī triumfēja piecu posmu seriālā “Siguldas ziemas apļi”. Ziemas mēnešos sakrāta ievērojama četrciparu kilometrāža uz slēpēm, kura rezultējās arī startā Latvijas čempionātā Vietalvā, kur pasaules čempions blakusvāģos izcīnīja 19.vietu kopvērtējumā un 9.vietu starp Latvijas slēpotājiem.

Kaspars Stupelis 2017.gada slēpošanas sezonā

Tautas slēpojumos “Sigulda” un “Vanagkalns” Stupelis ierindojās augstajā septitajā vietā, savukārt Madonā ieņēma 14.vietu. Šosezon līdzās Stupelim gandrīz vienmēr bija arī Mārtiņš Daļeckis, kurš Vietalvā izcīnīja par divām vietām augstākas pozīcijas – septīto nacionālajā vērtējumā un 16.vietu starptautiskajā ieskaitē, kur dalīja FIS punktus.

“Ar rezultātu biju ļoti apmierināts un uz to brīdi izspiedu no sevis necerēti labu rezultātu apsteidzot daudzus, ar kuriem pēdējos gados nevarēju konkurēt,” atceras “Bottechia” komandas pārstāvis Mārtiņš.

Siguldas apļos Mārtiņš Daļeckis šoziem izdarīja gandrīz neiespējamo – ceturtajā posmā viņam pietrūka tikai viena sekunde, lai stundas laikā noslēpotu 19 apļus. Vairāk par 18 apļiem neviens nav noslēpojis ne šajā, ne ieprieksējās sezonās.

Mārtiņš Daļeckis finišē tautas slēpojumā “Madona”

Sezonas kopvērtējumā “Bottecchia” komandas biedrs izcīnīja augsto otro vietu. Siguldas tautas slēpojuma elites grupā Mārtiņš izcīnīja 8.vietu, sacensības vērtējot kā sezonas smagākās, jo startēts apslimušā režīmā, kas apliecināja, labāk neslēpot, jo nebūs ne gandarījuma, ne rezultāta.

Kuplajā Vanagkalna tautas slēpojumā Mārtiņš Daļeckis izcīnīja ceturto vietu 400 dalībnieku vidū. Vēlāk izrādījās, ka leģendārā Raimonda Dombrovska rīkotās sacensības bija šoziem viskuplāk apmeklētais tautas slēpojums.

Mārtiņš Daļeckis – otrais Madonas slēpojumā

Daļeckis sezonu noslēdza Madons slēpojumā, kur elites startā izcīnīta augstā ceturtā vieta, taču vecumgrupā kāpts pat uz pjedestāla otra augstākā pakāpiena.

Sandijs Kļaviņš Siguldas tautas slēpojumā

Lai labāk sagatavotos riteņbraukšanas sezonai, uz slēpēm kāpa arī Sandijs Kļaviņš, kurš Vanagkalna slēpojumā izcīnīja trešo vietu savā vecumgrupā, bet Siguldas tautas slēpojumā bija labākais savā vecumgrupā. Pirms diviem gadiem Sandijs bija trešais arī slēpojuma “Apkārt Alaukstam” tautas klasē, taču šogad šis Vecpiebalgā iecienītais pasākums nenotika sniega trūkuma dēļ. Nākamziem Sandijs Kļaviņš plāno biežāk startēt slēpošanas sacensībās.

Kaspars Stupelis labākais savā vecumgrupā “Biatlons visiem”

Taču jau pavisam drīz – aprīlī sāksies jaunā riteņbraukšanas sacensību sezona, kur savu ziemas treniņos padarīto demonstrēs arī komanda “Bottecchia”.

Sportland komanda un Patria komanda ziemas triatlona Eiropas čempionātā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Visā valstī vērienīgi atklāta skriešanas sezona ar projektu Mans pirmais skrējiens