Dalīties „EURO 2016 turnīra oficiālā futbola bumba“

EURO 2016 turnīra oficiālā futbola bumba

Katrai līgai, katrai kausa izcīņai ir sava oficiālā bumba – šī gada EURO 2016 turnīrs Francijā nav izņēmums. ‘’Beau Jeu’’ jeb latviski ‘’skaistā spēle’’, šāds nosaukums dots šai ADIDAS izstrādātajai bumbai. Tā radīta, iedvesmojoties no čempionāta rīkotājvalsts – Francijas, dizaina izstrādē izmantotas valsts karoga krāsas – zila, balta un sarkana, taču sudraba tonis ataino šī čempionāta trofeju.

Vairāk kā 18 mēnešus ilgajā izstrādes procesā ADIDAS ir apvienojuši Francijai raksturīgo izsmalcinātību dizainā ar labākajiem elementiem no visvairāk testētās adidas bumbas – 2014. gada FIFA Pasaules kausa oficiālās bumbas brazuca. Beau Jeu uzbūvē saglabāta brazuca inovatīvā un plaši daudzinātā apšuvuma tehnoloģija, kas satur sešu identisku paneļu risinājumu, kā arī papildināta ar jauniem un inovatīviem uzlabojumiem tieši virsmas struktūrā.

Neilgi pēc bumbas oficiālās prezentēšanas ar to iepazīties sanācis aktīvā sportista gaitas beigušais futbolists un tagadējais Latvijas čempions futbola kluba ‘’Liepāja’’ prezidenta statusā Māris Verpakovskis:

“Pēc veiktajiem dribla vingrinājumiem pirmie iespaidi par jauno bumbu ir patīkami. Salīdzinājumā ar brazuca, ir sajūtas, ka Beau Jau spēs nodrošināt vēl labāku saskari, kas patiks ne vien uzbrucējiem un aizsargiem, bet arī priecēs vārtsargus. Tāpat ir redzams, ka šī bumba noteikti būs vēl pamanāmāka tieši ātrajos bumbas lidojumos. Futbola līdzjutēji gan klātienē, gan pie TV ekrāniem noteikti priecāsies par šādu krāsojumu.”

Pusotru gadu ilgajā bumbas izstrādes procesā labākie Eiropas futbolisti ir testējuši jauno bumbu un snieguši savus komentārus. Velsas uzbrucējs Gerets Beils atklāj, ka ir testējis Beau Jeu intensīvos treniņos, praktizējot tālsitienus, piespēles, kā arī ātros uzbrukumus:

“Šī bumba ir izcila. Tagad nevaru sagaidīt, kad sāksies čempionāts!”

Savus teiktos vārdus Beils šajā čempionātā spējis apstiprināt jau divas reizes, gūstot vārtus no brīvsitieniem, kopumā gūstot vārtus visās aizvadītājās grupu spēlēs. Arī spāņu vārtsargs Ikers Kasiljass ar Beau Jau jau ir paspējis uzspēlēt:

„Kā vārtsargam, man ir īpaši svarīgi jaunās bumbas vienmēr izmēģināt reālā darbībā, trenējot sitienu atvairīšanu, bumbas fiksēšanu un mešanu. Beau Jeu noteikti būs izcila Eiropas Čempionāta bumba.”

Pašlaik gan šis čempionāts un bumba skatītājus nelutina, jo aizvadītajās 28 spēlēs gūti 51 vārti, kas ir vien 1,82 vārti spēlē. Iepriekšējā Eiro futbola turnīrā tika gūti vidēji 2,45 vārti. Gaidīsim rezultivitātes kāpumu!

Visas EURO futbola oficiālās bumbas kopš 1960. gada.  Foto: UEFA.com
Visas EURO futbola oficiālās bumbas kopš 1960. gada.
Foto: UEFA.com

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Karstākie vasaras piedāvājumi!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk