Dalīties „Haralds Šlēgelmilhs. Par un ap autosportu“

Haralds Šlēgelmilhs. Par un ap autosportu

Ir dzirdēts, ka esi ātrākais latvietis, bet pastāsti –  kas ir Haralds?

Viss par un ap autosportu. Ikdienā esmu gan tieši saistīts ar aktīvo autosportu – sacīkšu pilots, un treneris, gan ar autosporta nozares attīstīšanu un uzņēmējdarbību – “Sporta Komplekss 333” vadītājs, kartingu komandas īpašnieks. Esmu aktīvā dzīvesveida piekritējs, bieži ceļoju un praktiski vienmēr cenšos būt pozitīvs.

Foto: Artūrs Pavlovs
Foto: Artūrs Pavlovs

Autosports tev ir asinīs un ģimenē!

Tas ir ģimenes – tēva – nopelns. 8 gados tiku iesēdināts pie kartinga stūres, un samērā agrā vecumā sapratu, ka man ļoti patīk ātrums, varu to savaldīt un izmantot rezultātu sasniegšanā.

Kartingi! Ko vari pastāstīt par kartingiem – kā tie dalās grupās, kādas ir sacensības pasaulē un Latvijā?

Kartingus var iedalīt trīs lielās grupās – īres kartings, hobija kartings un sporta kartings. Īres kartings ir pieejams teju ikvienam, pat visa gada garumā. Pie mums “Sporta Kompleksā 333” ir pieejami trīs dažādu veidu kartingi un trīs trases: bērniem, un divu veidu pieaugušo kartingi, ko ziemā sagatavojam braukšanai pa ledu, ar kuriem braucam Lielajā, Jaunajā un t/c “SPICE” kartingu trasēs. Hobija kartinga grupā ir tie, kuri iegādājušies savu personīgo kartingu un brauc prieka pēc, savukārt sporta kartings jau ir profesionāls autosports, kurā notiek gan nacionāla, gan starptautiska līmeņa sacensības.

Latvijā braukšana ar kartingiem ir ļoti attīstīta. Gan amatieru, gan profesionāļu līmenī ir sīva konkurence un lieliski rezultāti un godalgotas vietas arī starptautiskā mērogā. Savukārt ikdienā braucienus ar kartingiem iecienījušas draugu grupas un ģimenes ar bērniem, ciemos brauc vecpuišu ballītes, uzņēmumi rīko savas sacensības un atpūtas pasākumus.

Foto: Artūrs Pavlovs
Foto: Artūrs Pavlovs
Foto: Artūrs Pavlovs
Foto: Artūrs Pavlovs

Zināms, ka “Sporta Kompleksā 333”  norisinājās SWS Endurance CUP posms, kas tas ir?

SWS (Sodi World Series) ir šobrīd pasaulē lielākais īres kartingu čempionāts, kas ir strauji augošs arī Latvijā. SWS ir trīs ieskaites – Junior Cup jauniešiem, Sprint Cup pieaugušajiem un Endurance Cup – komandu izturības sacensības. SWS sacensību posmos piedalīties var ikviens, savukārt katrā valstī ieskaites uzvarētājs iegūst iespēju pārstāvēt savu valsti lielajā pasaules finālā. Šī ir otrā sezona, kad Latvija ir SWS lielajā pasaules kartē. Šīs sacensības notiek Playground festivāla ietvaros.

Arī šogad Playground festivāla ietvaros norisinājās SWS Endurance CUP, kā veicās?

Unikālas sacīkstes, izcila atmosfēra un beigās bija pat lielāks braukt gribētāju skaits, nekā fiziski varējām ļaut piedalīties. Šī bija pirmā reize, kad izturības sacīkstes notika 333 Jaunajā trasē, ko vēl īpašāku padarīja fakts, ka liela daļa distances tika veikta diennakts tumšajā laikā. Veicām izmaiņas ierastajā sacensību nolikumā, kas saistītas ar braucēju maiņu un degvielas uzpildēm. Tas braucējiem radīja jaunas sajūtas, iespējas pavērsieniem sacensību gaitā un ciešus rezultātus līdz pat finiša taisnei!

Foto: Artūrs Pavlovs
Foto: Artūrs Pavlovs

Mērķi nākotnei?

Turpināt attīstīt “Sporta Kompleksu 333”, turpināt savas sacensību aktivitātes starptautiskā līmenī, kā arī iespējams piedalīties kādās mūsu pašu rīkotajās sacensībās Latvijā. Noteikti vēlos turpināt nodot savas zināšanas jaunajai paaudzei un citiem ar benzīnu sirgstošajiem braucējiem.

Foto: Artūrs Pavlovs
Foto: Artūrs Pavlovs

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Sagatavojies drošam un gandarījuma pilnam skrējienam

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk