Dalīties „Ice on Fire un ShowelRace Superfināla LIELAIS apskats un FOTO galerija!“

Ice on Fire un ShowelRace Superfināla LIELAIS apskats un FOTO galerija!

 

Gan Ice on Fire, gan arī ShowelRace sacensības norisinājās pēc “knockout”(KO) jeb izslēgšanas principa. Pēc kvalifikācijā uzrādītajiem rezultātiem dalībnieki tika sadalīti pāros. Tas, kurš uzrāda labāku rezultātu, izslēdz otru dalībnieku un tiek nākamajā kārtā. Šāds sacensību formāts attaisnoja uz tā liktās cerības, jo pilnīgi visos braucienos bija jāiet uz visu banku un jāriskē, tādējādi padarot sacensības interesantākas un ar spriedzi bagātākas gan skatītājiem, gan pašiem braucējiem.

Sieviešu disciplīna.

Pirmajā kārtā nopietnākā cīņa izvērtās starp Zani Sedlovu un Ilzi Kairi, Aiju Ambrasu un Mārīti Brici, kā arī starp Anci Bērziņu un Elzu Ozoliņu. Tieši šo dalībnieču rezultāti sezonas gaitā bija vislīdzīgākie. Lai gan arī te bez pārsteigumiem. Tā, kurai bija augstāks reitings arī uzvarēja pirmajā kārtā. Otrajā kārtā par galveno pārsteigumu parūpējās Gunita Balode, izslēdzot Kintiju Horeliku. Lai gan Gunita vienmēr tiek pieskaitīta favorītiem, sezonas gaitā Kintija sevi apliecināja kā spēcīgāku braucēju un ļoti neērtu pretinieku tieši Gunitai. Šoreiz Gunitai izdevās reabilitēties un uzvarēt. Pieredzes un jaunības duelī uzvarēja pieredze.

Finālā TOP4 sadalīja Turauska, Jankava, Balode un Zvirbule.

Divnieku disciplīna.

Divniekos galvenais pārsteigums bija Saukāna/Eglīša divnieka uzvara pār Sedlovu/Zvirbuli. Reitinga Sedlovas divnieks ir stipri vien augstāk pār viņas komandas biedriem – Saukānu un Eglīti. Otrā kārta jau izvērtās daudz sīvāk. Vissīvākā konkurence bija Jurgels/Balode un Horeliks/Horelika divniekiem. Sezonas gaitā pārliecinoši labāki bijis Horeliku divnieks, bet pēdējos startos manāmi izdevās uzlabot savus rezultātus arī Jurgelim ar Balodi. Šoreiz gan par 6.6 sekudes desmitdaļām par īsu. Vēl tik jāuzteic Turausku pāra neticamie rezultāti un anormālais ātrums. Otrajā kartā tika sasniegti 83,7km/h!

Finālā jau intriga sita augstu vilni. Ja Turausku uzvara šaubas neradīja, tad pārējais četrinieks tika sadalīts sīvā cīņā. Starp 2. un 4.vietu starpība bija nieka 34 sekundes simtdaļas. Pirmie savu vārdu teica Kairi ar 1:00.04, tad Krēmanis ar Bērziņu atbilēja ar 1:00.38, bet Horelikiem pietrūka nieka 3.simtdaļas, lai apsteigtu savus komandas biedrus Kairus un ierindotos 2.vietā. Beigās 1:00.07 un trešā vieta. Atgādināsim, ka, lai pamirkšķinātu ar aci, nepieciešamas kādas 4 sekundes simtdaļas.

Vīriešu disciplīna.

Karaliskajā vīriešu disciplīnā pārsteigumu bija visvairāk. Nervi neizturēja ne vienam vien līderim un dueļa favorītam. Par vislielāko pārsteigumu un sensāciju parūpējās sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Aigvars Eglītis, kurš jau pirmajā kārtā piedzīvoja pamatīgu kritienu un duelī negaidīti zaudēja Mārim Bērziņam. Par otro pārsteigumu varētu uzskatīt Dāvja Poškas labo sniegumu. Pirmajā kārtā Dāvis lika trūkties Jānim Bērziņam. Otrajā kārtā Dāvis turpināja terorizēt pretiniekus un no tālākās cīņas izslēdza Māri Bērziņu.

Vīriešu disciplīna bija arī vienīgā, kur līdz uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešamas 4 kārtas. Trešajā kārtā bez īpašiem pārsteigumiem. Visi favorīti uzvarēja savos dueļos un gatavojās finālam.

Finālā tika Turauskis, Krēmanis, Kairis un Horeliks. Fināla spriedzi vispārliecinošāk izturēja Kristaps Turauskis ar Mareku Kairi, kuri arī savā starpā sadalīja zeltu un sudrabu. Šajā duelī parāks bija Turauskis. Mārim Staņam izdevās noturēt pārsvaru un saglabāt 3.pozīciju.

Eiropas Čempionāts slidošanā pa bobsleja trasi.

Ļoti garā un smagā RedBull Crashed Ice sezona traumu dēļ neļāva startēt vairākiem līderiem un galvenajiem pretendentiem uz pjedestālu. Kvalifikācijā no turpmākās cīņas izstājās Krievijas un Francijas pārstāvji, finālā paliekot Vācijas, Somijas, Šveices un Latvijas pārstāvjiem. No latviešiem pirms fināla lielākās cerības tika saistītas ar Armandu Tripānu un Tomu Elnioni, bet viņi nebūt nebija vienīgie, kuri varēja izrādīt nopietnu pretestību RedBull Crashed Ice braucējiem. Ar katru kārtu ar vien labāku sniegumu demonstrēja Jānis Jasenovičs, Pauls Krūmiņš, Marians Purmalis un Toms Nulle.Diemžēl izslēgšanas princips ir ļoti skarbs un, tiekot pie ļoti spēcīga pretinieka jau pirmajās kārtās, ātri vien no cīņas izstājās daudzi mūsējie. Bet tieši tas jau šīs sacensības padarīja tik interesantas.

Otrajā kārtā latviešu rindas kārtīgi izrevidēja sacensību galvenie favorīti – Kilian Braun no Šveices, Paavo Klintrup no Somijas un Philip Auerswald no Vācijas. Tieši šie trīs kungi arī bija tie, kuri savā starpā sadalīja pjedestālu un 3.kārtā izslēdza pēdējos mūsu pašu braucējus.

No latviešiem visspēcīgākais izrādījās Jānis Jasenovičs, kurš noslēgumā ierindojās 5.vietā, iegūstot iespēju pārstāvēt nākamajā sezonā Latviju RedBull Crashed Ice posmā Somijā.

Tātad par pirmo Ice on Fire un Eiropas čempionu vēsturē slidošanā pa bobsleja trasi kļuva Kilian Braun, (Šveice), sudrabs Philip Auerswald (Vācija), bet bronza Paavo Klintrup.

 

 

Ice on Fire un ShowelRace Superfināla foto galerija

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Pusmaratonisti Biķerniekos skries ar atsevišķu startu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk