Dalīties „Ideālais peldēšanas inventārs“

Ideālais peldēšanas inventārs

Izvēloties peldkostīmu baseinam, jāpievērš uzmanība niansēm – baseina mode atšķiras no pludmales.

Pludmales peldkostīmu izvēlē ir divi noteikumi – patīk vai nepatīk, tāpēc tos izvēlēties ir stipri vien vieglāk nekā baseinam. Izvēloties baseinam paredzēto peldkostīmu, jāsaprot tas, ko īsti plāno darīt. Baseinam paredzētajam peldkostīmam jābūt pietiekami piegulošam, lai netraucētu peldēšanas dinamiku, tajā pašā laikā vēlams, lai tas arī labi izskatītos un būtu pietiekami atraktīvs, lai to vispār gribētos vilkt. Izklausās sarežģīti, tāpēc peldkostīmu izvēle jāsāk ar svarīgāko jautājumu: kāpēc es vispār dodos uz baseinu? Ja tas ir sava prieka pēc pāris reižu gadā, lieliski derēs arī pludmales ­peldkostīms.

Ja uz baseinu dodies, lai uzlabotu fizisko formu vai mērķētu uz sportiskiem sasniegumiem, peldkostīma izvēlei jāpievērš lielāka uzmanība.

Padomi peldkostīma izvēlē

  • Divdaļīgie peldkostīmi sievietēm parasti nav pirmā izvēle, jo tie peldot vai lecot baseinā var sadumpoties; arī sacensībās sievietes netiek ielaistas divdaļīgā peldkostīmā.
  • Sportistes izvēlas peldkostīmus bez krūšu bļodiņām, maksimāli piegulošus, lai netraucētu kustībām un nepastāvētu risks, ka peldkostīms pēkšņi atklāj par daudz.
  • Vīriešiem nevajadzētu izvēlēties platus šortus, kas ir ērti pludmalē, bet nav piemēroti peldēšanas nodarbībām – tie bremzēs, būs nepatīkami un var pat slīdēt nost.
  • Labāk izvēlēties peldkostīmus, kas ražoti no poliestera, nevis likras. Poliestera peldkostīmi ir veidoti, lai izturētu hlora iedarbību, un ir pat 20 reižu izturīgāki nekā likras peldkostīmi.
  • Sieviešu peldkostīmiem mugurpusē var būt biezākas un plānākas lences. Biezākas lences nodrošina lielāku krūšu atbalstu, bet, pavadot baseinā ilgāku laiku, var likties traucējošas. Plānākas lences nenodrošina tik lielu atbalstu, bet peldētājas atzīst, ka plānākas lences labāk palīdz just ūdeni.

RŪPES

  • Lai atbrīvotu peldkostīmu no hlora, pēc peldes tas noteikti jāizskalo. Vienu reizi mēnesī vēlams to ­saudzīgā režīmā izmazgāt ­veļasmašīnā.
  • Lielākā kļūda: pēc mazgāšanas peldkostīmu izgriezt – tā tiek sarauti diegi, un peldkostīms daudz ātrāk beigs savu mūžu. Pēc skalošanas ūdens no peldkostīma ir vienkārši jānospiež.

PELDCEPURE

Kāds tad īsti ir pamatojums tam, ka baseinā jāvelk peldcepure? ­Cepures galvenais uzdevums ir saturēt kopā matus, jo tie krīt mums visiem, un baseins bez peldošiem matiem ir daudz patīkamāks.

Padomi peldcepures izvēlē

  • Veikalos pieejamas gan ­auduma, gan gumijas un silikona peldcepures. Auduma cepuru priekšrocība – tās ir vieglāk uzvilkt, un tās neplēš matus. Gumijas vai ­silikona cepures ir daudz piegulošākas un stingrākas.
  • Ja paredzēts peldēt, labāk izvēlēties peldcepures no gumijas vai silikona. Ja galvenais mērķis ir ūdens nodarbības, patīkamāka var likties auduma peldcepure.
  • Pieejamas arī peldcepures garāku matu īpašniecēm, un tām ir asimetriska galvas forma, aizmugurē atvēlot papildu vietu matiem.
  • Vislabāk turēt rezervē lieku peldcepuri – ja viena pēkšņi saplīst, nebūs sabojāts baseina apmeklējums, jo lielā daļā baseinu peldcepure ir obligāta.

RŪPES

Hlors peldcepurei nekaitē, tāpēc pietiks vien, ja pēc peldes tā tiks izskalota. Cepures kalpošanas ilgums atkarīgs no tā, kā ar to ­apejamies. Ja to vilks pareizi – ­ieliekot rokas iekšā, izstiepjot un uzliekot galvā, nevis atlokot un uzmaucot –, ­cepure var kalpot gadiem ilgi.

BRILLES

Iegūt savas perfektās peldēšanas brilles ir gandrīz kā iegūt superspējas – skaidri redzēsi zemūdens pasauli, un tās liksies kā dabiska ķermeņa sastāvdaļa. Baseinu iekšējās kārtības noteikumos peldēšanas brilles nav obligātas, bet, ja uz baseinu plāno iet regulāri, pamanīsi, ka bez tām hlors grauž acis.

Padomi briļļu izvēlē

  • Lielums. Ir pieejamas gan lielākas, gan mazākas brilles. Lielās brilles, kas var būt gandrīz kā sejas maska, peldēšanu padara grūtāku un var slīdēt nost, tomēr kopumā ir ērtākas. Mazās brilles ir vairāk piemērotas aktīvai peldēšanai un stingrāk turēsies uz sejas.
  • Siksniņas. Brilles ar vienu siksniņu mēdz slīdēt nost, tāpēc ir labāk, lai siksniņas ir divas vai arī dalās uz pusēm, tādējādi turoties ap galvu daudz efektīvāk.
  • Stikliņi. Briļļu stikliņi pieejamai dažādās krāsu variācijās – no pilnīgi caurspīdīgiem līdz tumšiem. Daļa krāsu ir tikai stila elements, bet citas, piemēram, spoguļstikls vai polarizētais stikls, samazina pret baseina virsmas atstarotās gaismas intensitāti. Tas, kādas krāsas brilles izvēlēties, ­vislabāk jautājams veikala ­ekspertiem.
  • Pērkot brilles, tās obligāti ir jāpielaiko, jo ir svarīgi, lai brilles piekļaujas sejai un pa malām netek cauri ūdens. Un nav pat nepieciešams ūdens spainis, lai noteiktu, vai ūdens tiks brillēm cauri, – mērot brilles, tās jāpiespiež sejai, neliekot ap galvu, un jāpārbauda, vai tās piesūcas. Ja brilles piesūcas tā, ka, atlaižot rokas, tās nenokrīt, garantēts, ka ūdens cauri netecēs. Ja krīt – ­jāmeklē citas.

RŪPES 

Brilles no iekšpuses ir apstrādātas ar pretaizsvīšanas plēvīti, tāpēc pēc peldes brilles ir tikai jānoskalo, bez beršanas un slaucīšanas, jo tā var saskrāpēt aizsargkārtiņu. Ja aizsargkārta tiek sabojāta, to atjaunot vairs nav iespējams, tad ir jāizmanto ar pretaizsvīšanas lī­dzekļi, kurus iespējams iegādāties atsevišķi. Dažkārt sportisti izlīdzas ar siekalām, ko iesmērē stikliņos, taču to efektivitāte nav īsti pierādīta. Pēc peldes brillēm jāļauj pašām izžūt.

Teksts: Ieva Smilga. Foto: Shutterstock.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

PELDI AR NIKE

Nike Swim laidis klajā jaunu treniņu aprīkojuma kolekciju izcilu rezultātu sasniegšanai. Jaunajā līnijā ietilpst Nike dēlītis, lāpstas, pludiņi, ausu aizbāžņi,…

Nākamais raksts:

LATVIEŠI PASAULES HOKEJA MEKĀ

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk