Dalīties „Ilona Marhele: ”Skriet var visi!”“

Ilona Marhele: ”Skriet var visi!”

Maratoniste Ilona Marhele līdz galam neatbilst tam sportista standartam, kādu esam pieraduši iedomāties. Lai gan viņu aizrauj džezs un impresionisms, skriešana notur ceļā uz mērķi.

 

 Es gaidīju, ka tu atskriesi.

 Būtu atskrējusi, bet man ir darīšanas ar mašīnu. Lai gan laiks ir jauks, varētu skriet visu dienu.

Tik tiešām?

 Ja man ir darīšanas, es visur skrienu. Darba dienas vidus, centrs, turklāt jāizgrozās ar lielu ģimenes auto. Nē, es labprātāk skrienu. Somiņa mugurā – un uz priekšu.

Un kādu apģērbu tu tādās reizēs izvēlies?

 Kaut ko līdzīgu tam, kā esmu ģērbusies šodien. Proti, botas, skriešanas legingi un krekliņš. Ikdienā valkāju sporta apavus – ja nu sanāk paskriet. Kājās velku džinsus, bet augšā palielu T kreklu.

Saki, vai katrs cilvēks var skriet?

 Protams! Vienīgi – cik katram gribas skriet? Bez šaubām, katram būs savs temps un distance, bet skriet var visi.

Kā tu sevī atklāji skriešanas gēnu?

 Es pati to nemeklēju un apzināti skriet nesāku. Skolā pēc pāris krosiņiem, kuros guvu labus panākumus, sapratu – rezultāts nenāk ar milzu pūlēm.

Tā es iegāju azartā, alku pēc lielākiem panākumiem un nolēmu trenēties vairāk. Protams, tas ir atbildīgs brīdis, jo ir jāsaprot, vai esi gatavs to darīt citā kvalitātē, nevis tikai tad, kad pašai gribas. Līdz šim skriešana ir gājusi paralēli gan mācībām, gan darbiem. Bet šajā dzīves posmā skriešana ir galvenais, ko daru.

Starp citu, vai esi plānojusi skriet Ņujorkas maratonu?

Nē, bet man ļoti gribas skriet Japānā – tur ir lērums dažādu maratonu. Manas pirmās studijas bija Āzijas studijas ar novirzienu japāņu valodā.


”Mani aizrauj laba mūzika, tāpēc man patīk džezs. Tāpat mani aizrauj kūkas – man garšo labas kūkas.”


Japāņu valoda, skriešana… No kurienes tev tāds interešu spektrs?

 Esmu beigusi arī ‟Turību”. Bet man ir jāsaka, ka šīs bijušas ļoti emocionālas izvēles. Šķiet, man nav īstena maratonistes rakstura. Maratons ir monotons, smagi darba apstākļi, ilgas stundas, maz sacensību un strikts režīms. Mans raksturs ir tāds, ka vēlos darīt visu. Un, ja man ir iespēja, mācos un piedalos visur, kur vien rodas iespēja. Tagad esmu iestājusies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā.

Man rodas sajūta, ka tu dzīvo kaislīgi.

(Smejas.) Kādā no šī vārda izpausmēm pavisam noteikti. Es izmantoju iespējas, ja man tādas ir. Vienlaikus es pieturos pie pamata, lai neaizlidotu pa gaisu. Un šajā gadījumā skriešana ir pamats.

Dzīvē tevi kaut kas vēl spēj tā aizraut kā skriešana? Piemēram, konfektes vai opera?

 Es aizraujos ļoti ātri. Mana labākā draudzene ir māksliniece. Ja man būtu iespēja, es baudītu un izbaudītu mākslu no visām pusēm. Mani aizrauj laba mūzika, tāpēc man patīk džezs. Tāpat mani aizrauj kūkas – man garšo labas kūkas. (Smejas.)

Runājot par mākslu, kurš žanrs tevi saista?

 (Iesmejas.) Man patīk impresionisms, kas ir drusku nepareizs un abstrakts. Tāpat mani uzrunā Dalī slīdošie pulksteņi. Man patīk momenti, kas nav standartizēti, klasiski un ainaviski pareizi. Tad ir interesanti, jo ir jādomā.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Latvijas čempionāts maratonā jau šajā nedēļas nogalē

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk