Dalīties „JĀNIS ZALPĒTERIS.IZBRAUDU KATRU SEKUNDI UZ ŪDENS.“

JĀNIS ZALPĒTERIS.IZBRAUDU KATRU SEKUNDI UZ ŪDENS.

15 gadus vecais Jānis Zalpēteris ir profesionāls veikbordists, kurš var lepoties ar sasniegumiem Latvijas, Eiropas un Pasaules līmenī. Pats Jānis atzīst, ka izmanto ikkatru brīvo momentu, lai dotos uz treniņiem un mācītos jaunus trikus.

-Kopš cik gadu vecuma nodarbojies ar veikbordu? 

Pirmo reizi uz veikborda dēļa uzkāpu 11 gadu vecumā un jau tajā brīdī iemīlējos šajā sporta veidā.

-Pastāsti par savu pirmo braucienu ar dēli? Kā tas viss aizsākās?

Biju internentā noskatījis, ka pastāv šāds sporta veids “ veikbords”. Nākamis solis jau bija zvans mammai un tētim, ka vajag aizbraukt izmēģināt. Toreiz, uz pirmo treniņu līdzi atbrauca mans brālēns Kārlis, kurš, nu jau visu manu veikbordista karjeras laiku, tur par mani īkšķus. Nonākot vietā, kas saucās “Wake up academy”, Lielupē, treneris Oskars Krūze mani iepazīstināja ar šo lielisko sporta veidu. Šajās nieka 30 minutēs man iemācija izcelties un pat jau veikt pāris pagriezienus. No tā brīža mans progress veikbordā ir tikai audzis.

FOTO: Personīgais arhīvs

Izbaudu katru sekundi, ko atrodos uz ūdens…

-Cik lielu daļu tavas dzīves aizņem treniņi un sacensības?  

Manas pirmās lielās sacensības norisinājās Portugālē, 2014. gadā. Tas bija Eiropas čempionāts. Uztraukums bija liels. Kopā esmu piedalījies 4 Eiropas čempionātos (Portugālē, Nīderlandē, Īrijā, Latvijā) un 1 Pasaules čempionātā (Meksikā). Sezonas laikā Latvijā trenējos gandrīz katru dienu.

-Vai treniņus aizvadi Latvijā?

Treniņi norisinās gan Latvijā, gan Portugālē, kur dzīvo mans treneris Roberts Linavskis. Viņam tur pieder veikborda skola “ SideWake”, kur pavadu vismaz divus mēnešus gadā. Pārējā laikā trenējos Latvijā.

-Kādi ir tavi augstākie sasniegumi? 

Latvijas līmenī jau trīs gadus pēc kārtas esmu vicečempions, kur katru gadu palieku aiz sava trenera Roberta. Šogad Latvijā pirmo reizi norisinājās Eiropas čempionāts veikbordā, kur ierindojos 7.vietā. Pasaules čempionātā Meksikā, pirms diviem gadiem, paliku 9.vietā. Tie būtu līdz šim tādi augstākie sasniegumi.

-Kādi ir tavi citi hobiji bez veikborda? 

Dažkārt ar draugiem aizejam uzspēlēt basketbolu, bet vispār brīvajā laikā tomēr mēģinu veikot.

-Vai tu varētu iedomāties vasaru bez veikborda? 

Tas nekādā gadījumā nebūtu iespējams, jo vienīgā doma arī ziemas mēnešoš ir, kad beidzot varēšu tikt atpakaļ uz dēļa un veikot. Arī skolas solā sēžot, galvenā doma ir pēc mācībām braukt uz treniņu.

FOTO: Personīgais arhīvs

-Kā tu raksturotu veikbordu kā sporta veidu? 

Tas katrā gadījumā ir fiziski ļoti grūts sporta veids, bet tajā momentā, kad es braucu un adrenalīns iet cauri visam manam ķermenim, par fizisko slodzi aizmirstu. Lai gan veikbords ir individuālais sporta veids, kompānija arī ir ļoti nozīmīga šajā sportā. Tā motivē un iedrošināšana uz jauniem trikiem. Galvenais ir svaigais gaiss un siltā saulīte, kas tevi silda brauciena laikā.

-Kā tu aizpildi savu brīvo laiku, piemēram, rudens/ziemas sezonās?

Ar veikbordu, protams, ir tāds mīnuss, ka Latvijas laikapstākļos nevar braukt visu gadu – iestājas ziema un paliek auksts. Kad ūdenī vairāk nav iespējams veikot, treniņus nepārtraucu, jo mums jau kādus trīs gadus ir vieta Ķīpsalas baseinā, kur ir uzbūvēts kabelis un ielikts viens tramplīns. Uz turieni mēs braucam veikot ziemas mēnešos. Pēdējos divus gadus ziemā, saprotot, ka Latvijā ir par vēsu veikbordam, ar ģimeni esam braukuši uz Taizemi un, kamēr vecāki sauļojas, es braucu veikot.

-Kādi ir tavi nospraustie mērķi? 

Viens no lielākajiem mērķiem noteikti ir kādu dienu kļūt par Pasaules čempionu. Un vēl mērķis būtu iekļūt kādā veikborda filmā.

-Kā izvēlēties īsto dēli? 

Mans šī brīža dēlis ir taisīts šeit pat Latvijā. To izgatavoja kompānijā “ Boont boards”, kas ir vienīgie veikborda dēļu ražotāji Latvijā. Ja kāds ir nolēmis iegādāties savu pirmo veikborda dēli, noteikti vajadzētu ņemt vērā savu augumu un svaru. Pārējais ir stila un gaumes jautājums.

-Vai ir nācies saskarties ar neveiksmēm sportā?

Lielu lomu šajā sportā spēlē stress pirms sacensību braucieniem. Ja stresa līmenis ir pārāk augsts, gadās nokrist uz trikiem, kurus pirms tam biju atstrādājis. Vēl, kā jau jebkurā ekstrēmajā sportā, gadās saskarties ar traumām. Par laimi, man pašam nekas nopietns nav gadījies.

FOTO: Personīgais arhīvs

-Kā cīnīties ar šīm neveiksmēm un stresu?

Cīņā ar to visu lielu atbalsta lomu spēlē ģimene un draugi.

-Kas ir tava lielākā motivācija un atbalsts?

Lielākais atbalsts nāk no manas ģimenes, jo īpaši no vecākiem. Daudz palīdz draugi. Ļoti uzticos saviem treneriem. Ziemas laikā mani labā formā uztur fizioterapeits Jānis no “Orto” klīnikas. Lielu atbildību izjūtu pret saviem sponsoriem “ Boont boards”.

-Ar ko veikbords ir labāks par citiem sporta veidiem? 

Veikbords ir brīvība, saule, svaigs gaiss, ūdens, un daudz, daudz prieka.

-Vai ir kāds no kā tu iedvesmojies?   

Katru reizi, kad piedalos starptautiskās sacensībās, iedvesmojos no TOP braucējiem. Un ticiet man, tur ir ko redzēt! 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Kur izlases basketbolisti spēlēs nākamajā sezonā?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk