Dalīties „Kā atjaunoties pēc sacensībām?“

Kā atjaunoties pēc sacensībām?

Arī lielākais skriešanas festivāls WE RUN RIGA ir aizvadīts ar dažādām noskrietām distancēm, sportiskiem noskaņojumiem un trasē atstātām kalorijām. Tāpēc izlasi rakstu, lai saprastu, kas atjaunošanās procesā nepieciešams tev un tavam ķermenim, lai atkal būtu formā. Un starpcitu, tas, kā tu atjaunojies pēc sacensībām, spēlē lielu lomu tam, kā startēsi nākamajās.

Atjauno ķermeni

Pēc sacensībām svarīgi ir uzpildīties ar dzērienu, kas satur augstu ogļhidrātu daudzumu un nedaudz proteīna jeb olbaltumvielas. Dzērienu ieteicams izdzert 30 minūšu laikā pēc lielas piepūles, lai muskuļi šīs pārtikas pamatsastāvdaļas uzsūktu ātrāk. Nākamajās 23 stundās, tava prioritāte ir muskuļu atjaunošana, kas nozīmē uzņemt vairāk proteīna. Vari izvēlēties našķus, kas ir ar augstu ogļhidrātu daudzumu, kā arī, saturot 25 līdz 30 gramus proteīna.

Pēc sacensībām izvēlies masāžas rulli. Tas palīdzēs asinsritei izvadīt uzkrātos toksīnus no muskuļiem. Ja tavi muskuļi ir brīvi no tiem, tik un tā relaksējies izmantojot rulli – ļauj, lai ķermenis atjaunojas dabiski.

Nākamajā dienā, pēc laba miega, vari doties pastaigā. Aktīva atjaunošanās paātrina ķermeņa dabisko spēku atgūšanas procesu, piegādājot tam skābekli un nepieciešamās uzturvielas. Ja izvēlēsies masāžu, tad norādi savam terapeitam, lai ir minimāls spiediens, jo tu vēlies, lai masāžas laikā muskuļi tiek dziedēti, nevis bojāti. Masāža, kuros tiks skarti dziļie audi var izdarīt nelabvēlīgu ietekmi uz muskuļiem.

Iztīri prātu

Jā, ne tikai ķermeni ir jāatjauno, bet arī prātu. Sporta psiholoģe Kristīna Keima (Kristin Keim) uzsver, ka pēc sacensībām ir jāsvin. “Daudziem skrējējiem ir tendence vienmēr meklēt nākamo izaicinājumu,” skaidro psiholoģe. K. Keima uzskata, ka iepauzēt un apbalvot sevi par izdarīto ir svarīgi.
Vēlams pēc sacensībām, kurās bijusi augsta fiziskā slodze, neko neieplānot, lai vari nodoties atpūtas un atjaunošanās procesam.  Ja jūti, ka ar septiņām nogulētām stundām tev nav pieticis, nebaidies to atzīt – ieslēdz miega pogu un dodies miegā.
Vienalga vai sacensības bija ar labu rezultātu, vai sliktu – nebloķē savas domas un centies izprast, kas šajās sacensībās lika tev justies labi, kas slikti, un secini – kāds cēlonis ir tavām sajūtām. Amerikāņu izcelsmes skriešanas un triatlona treneris Dogs Maklīns (Dougs McLean) iesaka analizēt skrējienu, lai mācītos no kļūdām vai panākumiem.

Met jaunus izaicinājums

Pēc tam, kad centrālā nervu sistēma ir atpūtusies, vari atgriezties pie skriešanas un spēka treniņu režīma. Atsākot tos, vari nospraust sev jaunus mērķus- ātrāk, tālāk, nopietnāk. Ja nejūties gatavs tam, tad skrien veselības, stresa noņemšanas un sociālās jautrības nodrošināšanai. Lai trenētos, nav jāmeklē motivācija, jo iedvesma atnāk pati, galvenais ir uzsākt un kustēties!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Tehnoloģiju un sporta mijiedarbība

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk