Dalīties „Kāpēc ir īpaši svarīgi sportot aukstajā laikā“

Kāpēc ir īpaši svarīgi sportot aukstajā laikā

Vēsā sezona ir klāt, un izaicinājums aktīvi sportot kļūst arvien lielāks. Savukārt mēs paši kļūstam nedaudz neparasti – ziemas miega laikā ēdam vairāk un darīt gribam mazāk. Taču mēs neesam lāči, un tauki slāņu slāņiem mums patiešām nav vajadzīgi.  Un šī atslābinātā pārmērība, kas it kā liek justies labi, baro arī negatīvismu: pārāk daudz šokolādes, ceptu kartupeļu, cepešu – un mēs jau ienīstam savu pavasara ķermeni. Turklāt rudens un ziemas sezona nes aukstumu, saaukstēšanos, skumīgu omu un vientulību. Un tu jau zini, kas ir pavisam vienkāršs līdzeklis pret to visu…

Vingrošana, sportošana un jebkuras fiziskas aktivitātes aukstajā sezonā patiesībā ir vēl labākas nekā pārējā gada laikā, jo sniedz tiešas atbildes uz ķermeņa vajadzībām. Šeit būs TOP 6 iemesli, kāpēc turpināt sportot arī tad, kad termometra stabiņš tuvinās ledusskapja svaiguma atzīmei.

Mēs ceram tevī radīt nedaudz motivācijas, jo piecelties, kustēties, dzīvot aktīvu dzīvi un pateikt ardievas lāča ziemas miegam ir patiešām superviegli!

1. SAULE TEV IR LABĀKS DRAUGS NEKĀ CENTRĀLAPKURE

Šo iemeslu varētu saukt par saules gaismas vitamīnu. Tā kā pārtikas produktu daudzums, kas pilnībā spēj apgādāt tavu organismu ar D vitamīnu, ir diezgan ierobežots, vieglākais veids, kā to iegūt, ir tiešu saules staru iedarbība uz ādu.

Vasaras laikā pat neilgs periods, piemēram, 10 līdz 15 minūtes, saulē ir pilnīgi pietiekami, bet rudenī un ziemā, kad tā parādās retāk, ir īpaši svarīgi atrasties ārā. Sevišķi jau tāpēc, ka lielāko diennakts daļu šajā laikā pavadām iekštelpās, tāpēc nevilcinies ne mirkli un dodies ārā ikreiz, kad parādās saule!

Saules siltums un gaisma ir vajadzīgi, lai kauli būtu spēcīgi un imunitāte – stipra. Tāpat saule dod krietnu devu pozitīvisma prātam, kā arī tai piemīt profilaktiska iedarbība pret augstu asinsspiedienu, diabētu un pat vēzi.

2. SAGLABĀ ĶERMEŅA SILTUMU

Tu mierīgi vari ieekonomēt elektrības patēriņu mājoklī, dabiskā veidā āra treniņā sasildot savu ķermeni. Paaugstinot ķermeņa temperatūru fiziskas slodzes laikā, rodas nomierinošs efekts, tu izjūti pavisam citu gandarījumu, nekā gremdējoties karstā vannā vai piespiežoties pie sildītāja.

Jā, pirmais solis ārpus mājas komforta sākumā būs vēsāks, bet, atbilstoši apģērbjoties un kustoties, tev būs silti un pat karsti. Un mēs ar to domājam – KARSTI!

3. ESI VESELS

Pētījumi pierāda, ka regulāras fiziskas aktivitātes spēcina imūnsistēmu, palīdz cīnīties pret baktērijām un infekcijām. Tādējādi stipra imūnsistēma ir īpaši svarīga aukstajā sezonā, kad saaukstēšanās un citas slimības parāda savas neglītās kājiņas pie tavām namdurvīm. Fiziskas slodzes laikā asinscirkulācija iedarbina arī imunitātes šūnas, kuras, tev esot kustībā, strādā daudz ātrāk, palīdzot atrast un iznīcināt infekcijas. Bet šī darbība turpinās tikai dažas stundas, tāpēc ilgtermiņa imunitātes saglabāšanai, treniņiem jābūt regulāriem.

4. IEKNIEB RUDENS DEPRESIJAI

Vienalga, vai tas ir parasts skumīgums, vai tomēr kas vairāk nopietns kā SAD sindroms (sezonāli afektīvi traucējumi), ir vienkāršs veids, kā situāciju uzlabot. Ikdienas treniņi sniegs labsajūtu, dos pārtraukumu ikdienas situāciju risināšanai un palīdzēs izrauties no depresijas nagiem. Un, ja vēl vingrosi svaigā gaisā, savu ķermeni iepriecināsi vēl vairāk, un tas tev atbildēs ar labu garastāvokli visas dienas garumā.

Ir zināms, ka pēc sportošanas smadzenēs izdalās serotonīns un dopamīns, kas izraisa labsajūtu. Tās palīdz samazināt neapmierinātību un depresiju, to aizstājot ar mieru un prieku. Varbūt neticēsi, bet 45 minūtes, ko ik dienas veltīsi fiziskām aktivitātēm, pilnībā mainīs tavu skatījumu uz šo auksto, slapjo un tumšo sezonu!

5. DZIĻI IEELPO SVAIGU GAISU

Nepatīkamo laikapstākļu dēļ nereti izvēlamies komfortablāko un maksimāli sausāko veidu, kā nokļūt uz galamērķi, lai tikai vairāk būtu siltumā un nenosaltu. Līdz ar to svaigā gaisā tagad pavadām daudz mazāk laika nekā pavasara plaukumā vai vasaras patīkamajā veldzē. Katrā ziņā gaiss ārā ir krietni veselīgāks un dod iespēju izvēdināt plaušas, jo sevišķi – dodoties pastaigās vai skrienot. Turklāt ieelpot kaut vai pilsētas gaisu ir daudz veselīgāk nekā citu cilvēku, iespējams, vīrusus vai baciļus.

6. NOKAUJ SVARA PIEAUGUMU

Aukstajos mēnešos ir daudz vieglāk aiziet neceļos pie ēdiena, kas dod labsajūtu un tūlītēju apmierinātības sajūtu, bet patiesībā – uz diezgan īsu mirkli, jo pēc tam jūtamies vainīgi. Ir patiešām viegli kļūt par ziemas miega lāci un krāt rezerves. Nav brīnums, ka šis laiks tiek dēvēts par ziemas svara pieauguma periodu. Vidēji rudens un ziemas sezonā cilvēks pieņemas svarā par četriem kilogramiem. Vienīgais veids, kā kompensēt šo sevis lutināšanu ar ēdamiem labumiem, ir sabalansēt to ar iztērēto enerģiju – tātad fizisko aktivitāšu daudzumu ikdienā. Mēģini līdzsvarot uzņemto un iztērēto enerģiju, un, pienākot pavasarim, vairs nebūs jāšokējas, kāpēc siltās sezonas drēbes pēkšņi tā sarāvušās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Kā uzveikt rudens nogurumu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk