Dalīties „Kārtējais pārsteigums Eiropas futbola čempionātā“

Kārtējais pārsteigums Eiropas futbola čempionātā

Vairāk kā pusgadsimts ir pagājis kopš Velsa piedalījās kādā lielā finālturnīrā. Tolaik, 1958. gadā, Džona Čārlza iedvesmoti, velsieši aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam. Nu ir 2016. gads, un Gareta Beila iedvesmota, šī komanda ir iekļuvusi Eiropas čempionāta pusfinālā. Būtiski piebilst, ka šis ir debijas finālturnīrs šai izlasei, kas līdz šim galvenajiem mačiem nekad nebija spējusi kvalificējusies.

Turpretī Beļģijas izlase, kura pašsaprotami tika pieskaitīta pie vienām no turnīra galvenajām favorītēm, ir piedzīvojusi fiasko un apstājusies ceturtdaļfinālā. Lai arī liela daļa uzskata, ka šiem spēlētājiem viss vēl ir priekšā un visos turpmākajos turnīros tie joprojām tiks pieskaitīti pie favorītiem, beļģi jau šogad bija spējīgi izcīnīt ko lielāku.

Radja Naingolans spēles ievadā izvirza vadībā beļģus ar fantastisku tālšāvienu. (Foto: AFP/Scanpix/LETA)

Ceļš uz EURO 2016 un sekmes finālturnīrā

Abas komandas ceļā uz finālturnīru savā starpā nācās tikties divas reizes, jo spēlēja vienā grupā. Velsas uzvara ceturtdaļfinālā bija pārsteigums, taču tieši velsieši bija tie, kuri paņēma četrus no sešiem punktiem, viesos spēlējot 0:0, viesos uzvarot 1:0.

Beļģi, kuri tiek dēvēti arī par sarkanajiem velniem, kvalifikācijas ciklā 10 spēlēs izcīnīja septiņas uzvaras, un piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, iekrāja arī iespaidīgu vārtu attiecību 24:5 (+19). Kas interesanti, ka no visiem gūtajiem vārtiem, tikai piecus no tiem guva izteiktie komandas uzbrucēji, taču jāņem vērā tas, ka ar vien modernāks paliek spēles stils, kad komandas izvēlas nespēlēt ar vienu vai vairākiem izvirzītajiem uzbrucējiem, tā vietā spēlējot ar nominālajiem pussargiem uzbrukuma līnijā. Kā lielisks piemērs tam ir minama vācijas izlase. Beļģijas valstsvienība ir gados jauna, un lielākā daļa no tiem tiek uzskatīti par ārkārtīgi talantīgiem futbolistiem – Edens Hazārds, Kevins De Bruine, Romelu Lukaku, Tibo Kurtuā, Radja Naingolans, šie un citi spēlētāji ir vistiešāk saistīti ar to, ka šī izlase ir visdārgākā izlase šajā finālturnīrā, ņemot vērā kopējo spēlētāju tirgus vērtību, kas ir 468 miljoni eiro.

Beļģi finālturnīra grupu spēles iesāka diezgan blāvi, jo tika bez ierunām zaudēts disciplinētajiem itāļu futbolistiem. Turpinājumā gan tika izcīnītas divas uzvaras – 3:0 pret Īriju un izšķirošajā mačā 1:0 pret zviedriem. Astotdaļfinālā beļģi tikās pret Ungāriju un, neskatoties uz ātri iesistajiem vārtiem, ungāriem līdz pat otrā puslaika vidum bija teicamas iespējas rezultātu izlīdzināt un pat izvirzīties vadībā. Beļģi šo spiedienu izturēja, pēdējās 12 minūtēs sasitot vēl trīs vārtus un uzstādot gala rezultātu 4:0. Līdz šim tā arī ir kādas komandas lielākā uzvara kādā no EURO 2016 spēlēm.

Velsa kvalifikācijas turnīrā ne tuvu nebija tā ražīgākā vārtu guvēja, taču finālturnīra grupu turnīrā kopā ar Ungārijas izlasi kļuva par rezultatīvāko komandu, gūstot sešus vārtus. Arī spēlē pret beļģiem, lai arī mača laikā nebija manāma pilnīga velsiešu dominance, savus momentus tā realizēju ļoti prasmīgi. Iespējams, šis būs svarīgākais trumpis arī turpmākajā cīņā pret Portugāļiem, un kas zin, varbūt arī Eiropas čempionāta finālspēlē!

Robsons-Kanu līksmo ar komandu pēc gūtajiem uzvaras vārtiem. (Foto: AFP/Scanpix/LETA)

Grupu turnīrā, daudziem par pārsteigumu, tā izcīnīja pirmo vietu, vienīgos punktus zaudējot pašā spēles izskaņā pret angļiem, kad Denjels Staridžs izrāva lielajiem kaimiņiem uzvaru visa spēlē.  Slovāki tika uzvarēti ar 2:1, taču spēle pret Krieviju bija pārsteigums, jo tik pārliecinoši velsiešu uzvaru neviens negaidīja. Spēle noslēdzās ar rezultātu 3:0. Astotdaļfinālā Velsa tikās ar turnīra debitantiem, Ziemeļīrijas valstsvienību un visas spēles garumā varēja vērot bezkompromisa cīņu, līdz brīdim, kad 75. minūtē neveiksmīgi nospēlēja ziemeļīru aizsargs Makoulijs, cenšoties neļaut bumbai aizkļūt līdz velsiešu uzbrucējam, Makoulijs to ieraidīja savos vārtos. Tie arī bija vienīgie vārti spēlē un Velsas varēja līksmot par tikšanu tālāk.

Daudz šajā turnīrā tiek runāts par to, kurš spēlē lielāku lomu savā izlasē, kurš ir noderīgāks – Gerets Beils vai Krištianu Ronaldu? Atbildi uz šo jautājumu mēs uzzināsim 6. jūlija vakarā, kad šīs abas superzvaigznes tiksies savā starpā, Eiropas čempionāta pusfinālā.

Beļģi jau ir devušies mājās, bet Velsa gatavojas vēl vienam pārsteigumam. Mēs esam gatavi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

EURO 2016. Polija un Portugāle

Abas komandas var lepoties ar vienu pasaules mēroga superzvaigzni, kuras kā spēcīgs vilcējspēks, ved savu komandu pretī uzvarām – Krištianu…