Dalīties „Kristapa Porziņģa izaicinājumi viņa otrajā NBA sezonā“

Kristapa Porziņģa izaicinājumi viņa otrajā NBA sezonā

Piedāvājam jums ”Sportland Magazine” jaunākā žurnāla izdevuma, raksta par Kristapa Porziņģa izaicinājumiem viņa otrajā NBA sezonā, paplašinājumu. Aizraujošo un moderno ”Sportland Magazine”  jau no 1. novembra meklē visos ”Sportland” veikalos!

KP#6:

izaicinājumi otrajā sezonā

Pērn aizsāktajai skaistajai pasakai KP#6 piestāvētu veiksmīgs turpinājums. Taču profesionālais sports savā būtībā nav nekāda pasaku valstība un pērn Kristapa Porziņģa apžilbinātā Ņujorka savu varoni pēc vasaras brīvdienām sagaidījusi ne tikai ar atkalredzēšanās prieka, bet arī jautājuma izteiksmi sejā – vai viss turpināsies no augstās pozīcijas, ko latvietis sasniedza pērnās sezonas gaitā? Jo NBA grūtajam debijas gadam seko ne mazāk grūtais un izaicinājumiem bagātais otrais gads. 

 

NBA debitantiem dzīvi kaut cik mēdz atvieglot iespēja pārsteigt – cik nu tas mūsdienu vispārējās informētības apstākļos ir iespējams. Būtu nepieklājīgi apgalvot, ka Porziņģa prasme tieši vajadzīgajā brīdī “atlidot” no soda metiena līnijas līdz grozam vai trāpīgā roka, metot no tālās distances, līdz pērnās sezonas vidum būtu bijis absolūts profesionālais noslēpums, tomēr liela daļa pretspēlētāju latvieša meistarības knifus pa īstam novērtēja tad, kad pirmo (dažs arī piekto) reizi tika atstāts kaunā. Nav šaubu, ka šīs mācības ir liktas aiz auss un iesildītajā bedrē vēlreiz iekrist neviens nebūs ar mieru. Tāpēc nebūs brīnums, ja vietā, kur pērn pretinieku aizsardzībai cauri veda plaša autostrāde, jaunajā sezonā nebūs atstāta ne šaura taciņa un vajadzēs meklēt citus maršrutus. Nav gan šaubu, ka Kristapam tas ir pa spēkam.

 

Kāds efekts būs Knicks rekonstrukcijai

Starpsezonu laikā Ņujorkas klubs piegādāja vairākas karstas ziņas NBA norišu cītīgākajiem sekotājiem, turklāt jaunumiem bija stratēģiska nozīme. Pērnsezon, sekojot KP#6 enerģiskajiem pirmajiem soļiem līgā un novērtējot viņa potenciālu, paklīda runas, ka kluba prezidents Fils Džeksons varētu ķerties pie ilgtermiņa attīstības programmas un pacensties piesaistīt vēl citus jaunos talantus, kuri visi kopā varētu “izšaut” pēc dažiem gadiem. Taču starpsezonā Knicks jaunā galvenā trenera Džefa Hornāčeka rīcībā nonāca tādi pazīstami basketbolisti kā Deriks Rouzs, Joakims Noā, Brendons Dženingss un Kortnijs Lī. Vīri, no kuriem uzvaras tiks gaidītas “te un tagad”.

Interesanti, ka, skaidrojot savus lēmumus par jauno kadru piesaisti, Džeksons uzsver: prioritāte bijusi komandas līdera Karmelo Entonija nastas atslogošana  “Viņam bieži vajadzēja pašam pārvadīt bumbu pāri centram vai izdarīt piespēli atpakaļ. Tādi lieliski aizsargi kā Rouzs un Dženingss palīdzēs Entonijam darīt to, ko viņš prot vislabāk. Turklāt, ja viņš pilnībā uzticēsies saviem komandas biedriem, varēs biežāk izdarīt savas lieliskās piespēles,” Džeksons ieskicē komandas jauno modeli.

No Kortnija Lī tiek gaidīts lielisks sniegums aizsardzībā, no Joakima Noa – uzbrukuma arsenāla dažādošana. No visiem kopā – vismaz 45–50 uzvaras, kas Knicks dotu iespēju pēc triju gadu pārtraukuma spēlēt play-off turnīrā. “Mums ir bijušas divas neveiksmīgas sezonas, tāpēc jāiet uz priekšu un jāuzvar,” Džeksona vārdi palīdz saprast, ka Ņujorka ilgāk gaidīt nav gatava.

 

KP#6 loma

Protams, šajos plānos nozīmīga loma atvēlēta arī Porziņģim. “KP#6  otrais gads līgā būs labāks nekā debijas sezona. Domāju, laukumā viņam saskanēs gan ar Entoniju, gan Noa, kurš labprāt upurē iespējas uzbrukt pats, lai izvirzītu labā pozīcijā partneri,” domā Ņujorkas Knicks kādreizējais galvenais treneris Džefs van Gandijs. “Es Porziņģim likšu skriet uzbrukumā un vienmēr atradīšu veidu, kā viņam nogādāt bumbu. Porziņģis var izdarīt metienus no distances, viņš var spēlēt groza apakšā un var izdarīt piespēles. Viņš ir ļoti talantīgs, es ar viņu varētu spēlēt daudzus gadus,” cerības neslēpj Deriks Rouzs, as iepriekš labi sapraties ar spāni Pau Gasolu. “Zinu, kā KP#6 strādā, lai progresētu un efekts būs redzams laukumā,” nešaubās Džeksons.

Respektīvi – uz papīra viss izskatās loģiski un skaisti, taču sporta spēlēs, atšķirībā no aritmētikas 1+1 var būt gan 1,5, gan 2,5, jo summas veidošanu ietekmē milzum daudz faktoru, ieskaitot tādu grūti prognozējamu lietu kā izcilo personību savstarpējo attiecību ķīmija. Kādas būs to veidojošās reakcijas, vai Knicks beidzot tiks vaļā no neveiksminieku reputācijas un kā atjauninātajā modelī jutīsies Kristaps Porziņģis? Sekosim līdzi, skatīsimies un turēsim īkšķus. 

Foto: LETA

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

FOTO: FK Liepāja debija UEFA Čempionu Līgā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk