Dalīties „Labākie palīgi treniņos“

Labākie palīgi treniņos

Daudziem cilvēkiem patīk laba mūzika, un viņi bauda tās skanējumu arī trenējoties. Tomēr neviens neskrien ar magnetofonu rokās un neklausās skaļi uzgrieztu radio. Šeit noderēs adioaustiņas. Kā tās izvēlēties?

Izvēloties austiņas, vispirms uzmanība jāpievērš tās veidam un lielumam. Kaut gan lielākām un jaudīgākām austiņām parasti ir labāka skaņa, tās bieži izrādās pārāk smagas un vairāk piemērotas izmantošanai mājās. Nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm, labāk ir izmantot in-ear austiņas vai vieglākas austiņas ar galvas stīpu.

Austiņas, kas domātas sportošanai

Izvēloties austiņas treniņiem, svarīgi atslēgvārdi ir komforts, noturība un mitrumizturība. Var šķist neticami, bet, tāpat kā sporta drēbes, arī sportošanai domātās austiņas ir izturīgas pret sviedriem un mitrumu. Dažus austiņu modeļus var pat mazgāt.

Viedtālruņus ņemam līdzi gan uz sporta zāli, gan skrienot pa skrejceliņu, bet apnicīgie vadi var būt pat bīstami. Labs risinājums ir bezvadu austiņas, kas darbojas, izmantojot bluetooth savienojumu. Jaunās bezvadu austiņas, piemēram, JBL Reflect Mini BT, ir ārkārtīgi vieglas un ērtas, un austiņu akumulators darbojas līdz 8 stundām. Tas ir pietiekami ilgi, lai sporta entuziasts varētu trenēties visu nedēļu un neuztraukties par austiņu akumulatora lādēšanu.

Foto: Euronics
Foto: Euronics

Treniņiem trenažieru zālē vairāk piemērotas ir vieglas austiņas ar galvas stīpu, bet skriešanai biežāk izmanto vieglas in-ear austiņas. Šīm austiņām visbiežāk ir ap ausi apliekamas cilpiņas vai ausī ieliekamas kājiņas, kas notur austiņas vietā un neļauj tām izkrist. Zīmols Yurbuds, kas specializējas sporta austiņu ražošanā, ir radījis inovatīvu uzgali, kas turas ausī bez papildu stabilizatora arī tad, ja tiek spēcīgi kratīts.

Kur likt telefonu?

Bieži rodas jautājums – kur lai liek telefonu sportošanas laikā? To nav ērti turēt rokās, bet kabatas parasti ir pārāk mazas. Daudzi aksesuāri ir radīti tieši viedtelefonu glabāšanai treniņa laikā.

Viens no variantiem ir pie rokas piestiprināmās somiņas. Tās ir praktiskas un aizsargā telefonu pret mitrumu, jo parasti ir darinātas no mitrumizturīga materiāla. Plašā krāsu izvēle ļauj somiņas kombinēt gan ar sporta apģērbu, gan austiņām.

Praktiskajām, pie rokas piestiprināmām somiņām ir papildu funkcija, kas palīdz nodrošināt drošāku ceļu pa tumšām vai krēslainām ielām, – LED gaismiņa, kas ir ierīkota, piemēram, Ksixi pie rokas piestiprināmā viedtālruņa somiņai.

Lielie palīgi  sporta pulkstenis un aktivitātes monitors

Sporta pulkstenis un aktivitātes monitors jau sen vairs nav tikai labāko sportistu mantojums. Arvien vairāk tos izmanto sporta entuziasti un sportisti amatieri. Mūsdienās ir tādi aktivitātes monitori, kas pilda gan pulsometra, gan aktivitātes monitora funkcijas.

Klasiskie pulsa pulksteņi ir paredzēti skriešanai un ļauj pastāvīgi mērīt pulsu ar pulsa jostiņu. Atkarībā no modeļa sporta pulkstenim var būt iebūvēts GPS, kas ļauj uzstādīt, piemēram, apļa laiku un sekot statistikai: ātrumam, pulsam, attālumam. Veikto distanci un maršrutu var apskatīt arī grafiski. Pulksteņi ar šādām funkcijām ir domāti cilvēkiem, kas profesionālā vai pusprofesionālā līmenī nodarbojas ar kādu konkrētu sporta veidu.

Sporta pulksteņa galvenais mērķis ir multifunkcionalitāte un universālums, kas ļauj sporta pulksteni izmantot dažādos sporta veidos. Tādēļ parastam sporta entuziastam piemērotāki ir multifunkcionālie aktivitātes monitori jeb pulsa pulksteņa hibrīdi. Sporta pasaulē papildu dažādajām funkcijām ir ienācis patīkams dizains un drosmīgas krāsas un formas, tādēļ par praktisku palīglīdzekli treniņā var kļūt arī glīts aksesuārs.

 

Viedie svari sarunājas ar jums, aktivitātes monitoru un telefonu

Kurš gan būtu ticējis, ka vannasistabas svari varēs parādīt ne tikai svaru, bet arī citu būtisku informāciju? Šie brīnumainie svari palīdzēs sekot līdzi treniņu rezultātam un tam, vai zaudējat tauku vai muskuļu svaru un ūdeni.

Svaru parādītā informācija tiek saglabāta, un visas ķermeņa svara un masas indeksa, tauku, ūdens un muskuļu masas izmaiņas varat uzreiz redzēt savā telefona ekrānā. Aktivitātes monitors, vannasistabas svari un viedtālrunis savstarpēji sazinās ar bluetooth starpniecību.

Šāds brīnumains palīgs ir, piemēram, Beurer BF710 diagnostikas svari, kas ir saderīgi ar Beurer AS 81 aktivitātes monitoru.

Foto: Euronics
Foto: Euronics

Saskaņojiet austiņas ar sporta apaviem!

Papildu funkcionalitātei tikpat svarīgs ir arī austiņu izskats. Tieši tādēļ daudzi ražotāji piedāvā krāsainas austiņas ar drosmīgu dizainu. Tādējādi austiņas var izvēlēties, piemēram, atbilstīgi sporta apavu krāsai: sarkanas austiņas pie sarkaniem apaviem, dzeltenas pie dzelteniem apaviem utt.

Spilgti toņi nav tikai izskata jautājums – tie padara sportošanu drošāku, jo spilgtās austiņas ir vieglāk ieraudzīt. JBL-I sporta austiņu vadi ir pārklāti ar atstarojošu materiālu, kas agrā rīta skrējiena laikā pa krēslainajām pilsētas ielām dažkārt var pat glābt dzīvību.

Foto: Euronics
Foto: Euronics

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Auto24 Rally Estonia – virziena rādītājs rallija pasaulē

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk