Dalīties „PASAULES TENISA ELITE DODAS CĪŅĀ PAR PRESTIŽO “U.S. OPEN” TITULU“

PASAULES TENISA ELITE DODAS CĪŅĀ PAR PRESTIŽO “U.S. OPEN” TITULU

“U.S. Open” ir viens no vecākajiem tenisa turnīriem pasaulē – tā sākums meklējams 1881. gadā, kad Rodailendā, Ņūportas Kazino zālāja tenisa laukumos notika pirmais ASV Nacionālais čempionāts tenisā. Tiesa, pirmajos gados tas bija zināms kā ASV Nacionālais vīriešu vienspēļu turnīrs, kurā bija ļauts piedalīties tikai tenisa klubiem, kas bija ASV nacionālās zālāja tenisa asociācijas (US National Lawn Tennis Association) biedri. Pirmais titula ieguvējs Ričards Sīrs (Richard Sears) turnīra vienspēlēs bija nepārspēts septiņus gadus pēc kārtas un dubultspēlēs piecus gadus pēc kārtas. Pēc šī triumfa viņš beidza savu tenisista karjeru. Sešus gadus vēlāk pirmo reizi notika arī ASV Nacionālais sieviešu vienspēļu čempionāts. ASV Nacionālais čempionāts gadu gaitā ir vairākkārt mainījis norises vietu un kopš 1915. gada tas tiek rīkots Ņujorkā.

“U.S. Open” ēra sākās 1968. gadā, kad ASV Nacionālajā čempionātā bija ļauts piedalīties visiem profesionālajiem tenisistiem. Līdz šim gadam vīriešu, sieviešu, jauktie vienspēļu un dubultspēļu čempionāti notika atsevišķi, tos visbeidzot apvienojot vienā turnīrā. Pirmajā atklātajā čempionātā piedalījās 96 vīrieši un 63 sievietes, sadalot 100 000$ naudas balvu. “U.S. Open” arī ir pirmais “Grand Slam” turnīrs, kas kopš 1973. gada piedāvā vienāda apjoma naudas balvas kā vīriešiem, tā arī sievietēm. Šobrīd “U.S. Open” ir lielākais balvu fonds tenisa vēsturē 46,3 miljoni ASV dolāru (41,8 milj. EUR) apjomā.

ASV atklātajā čempionātā lielākas priekšrocības ir tiem spēlētājiem, kuri pieraduši spēlēt uz cieta seguma.  “U.S. Open” izmanto DecoTurf segumu, kas tenisistiem sniedz iespēju sasniegt lielāku ātrumu un mazina bumbiņas atlēcienu, salīdzinot ar citiem cietajiem segumiem. Pērn par “U.S. Open” titulu ieguvējiem vienspēlēs kļuva horvātu tenisists Novāks Džokovičs vīriešu konkurencē, sievietēm – itāliete Flāvija Peneta. Dubultspēlēs vīriešiem uzvaras laurus plūca franču duets – Pjērs Hugo Herberts ar Nicolā Maī, sieviešu dubultspēlēs šveiciete Martina Hingisa pārī ar indieti Saniu Mirzu. Hingisa pērn  “U.S. Open” titulu ieguva arī jauktajās dubultspēlēs, spēlējot kopā ar indiešu tenisistu Leanderu Paešu.

Šī gada “U.S Open” turnīrā piedalās divas Latvijas spēcīgākās tenisistes – Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova. Abas tenisistes jau paguvušas aizvadīt pirmās kārtas mačus, abām cīnoties mainīgām sekmēm. Ostapenko, pēc veiksmīgi iesāktā pirmā seta, izlaida vadību no rokām un visā cīņā piekāpās 16. ranga numuram Petrai Kvitovai ar 5:7, 3:6, tādejādi izstājoties no turpmākās dalības ‘’U.S Open’’ sieviešu vienspēļu turnīrā, turpretī Sevastovai pirmajā kārtā, pateicoties veiksmīgai izlozei, pretī stājās pasaules 85. ranga numurs, slovākiete Anna Karolīna Šmiedlova, kuru pirms tam jau izdevies pārspēt abās savstarpējās spēlēs. Arī trešajā cīņā mūsu tenisisite izrādījās pārāka pār slovākieti ar 6:3, 6:3, kas ļauj iekļūt ‘’U.S Open’’ otrajā kārtā, kur pretī stāsies pašreizējā “French Open” čempione Garbinji Mugurusu (WTA 3.). Sevastovai šis ir ceturtais “U.S. Open” turnīrs viņas karjerā – iepriekš 2009. un 2010. gadā sasniegta turnīra 2. kārta, bet 2011. gadā neveiksme jau pirmajā kārtā. Tenisiste divas reizes piedalījusies arī “U.S. Open” dubultspēļu turnīrā, savukārt 2010. gadā kopā ar Anni Ketavongu nepārvarot pirmo kārtu, bet 2011. gadā pārī ar ķīnieti Šuai Džanu sasniedzot turnīra otro kārtu.

Ernests Gulbis, kurš kopš 2007. gada aizvadījis deviņus “U.S. Open”, šogad traumas dēļ turnīru izlaidīs. Labāko sniegumu ASV atklātajā čempionātā Gulbis parādīja 2007. gadā, sasniedzot turnīra 4. kārtu.  Mūsdienās visvairāk titulus ieguvuši Serēna Viljamsa, kurai ir seši “U.S. Open” tituli, Pīts Samprass un Rodžers Federers – abiem pa pieciem tituliem. Joprojām nepārspēts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Agnese Rutkovska: Pēc laika varēšu veikt fiziskas aktivitātes, kuras šobrīd nespēju

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk