Dalīties „Piedodiet, kaimiņi!“

Piedodiet, kaimiņi!

Lai arī Latvijas izlase tika uzskatīta par favorītiem, fanus domīgus darīja iepriekšējās dienas spēles. Latvija ar 74:75 piekāpās Ukrainas izlasei, bet nosacītā grupas pastarīte Igaunija spēja ļoti līdzīgi spēkoties ar stipro Lietuvas komandu, rezultātā piekāpjoties vien ar divu punktu starpību – 62:64.

Spēli Latvijas izlase iesāka, maigi sakot, neveiksmīgi. Vienu brīdi Igaunijas izlase bija guvusi 16 punktu pārsvaru, un pirmajā puslaikā ziemeļu kaimiņi, kas uz spēli bija ieradušies kuplā skaitā, mūsu fanus pārbļāva. Neņemot vērā pirmā puslaika bezcerību, otro puslaiku gan fani, gan Latvijas izlase iesāka enerģiski. Rezultāta starpība pamazām saruka, tomēr igauņu fani turpināja skaļi atbalstīt savu izlasi. Jo mazāka bija rezultāta starpība, jo skaļāki bija Latvijas izlases fani, kas beigu beigās bez problēmām pārbļāva igauņus.

Spēles lūzuma punkts bija trešā ceturtdaļa, kurā Latvijas izlase ļāva igauņiem gūt vien piecus punktus, bet paši guva par 17 punktiem vairāk. Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvija ne vien noturēja iegūto pārsvaru, bet arī spēja to palielināt, gala rezultāts – 75:64 Latvijas labā.

Pēc finālsvilpes Latvijas fani nesteidzās pamest arēnu un kopīgi pateicās komandai par smago darbu. Arēnas gaiteņos virmoja pozitīvu emociju virpulis, Latvijas un Lietuvas fani sirsnīgi apskāvās, redzamas bija arī prieka asaras, ko nevarētu teikt par igauņu faniem – vēl pirms pārdesmit minūtēm viņi turēja īkšķus par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, bet jau mirkli vēlāk Latvijas izlases precīzie metieni sagrāva jebkādas cerības.