Dalīties „Pirmajā maratona posmā tiek labots Ventspils trases rekords“

Pirmajā maratona posmā tiek labots Ventspils trases rekords

Šī nedēļas nogale mūs lutināja ar saulainu un siltu laiku, tāpēc gandrīz kā grēks šķita šajās brīvdienās sēdēt mājās. Aktīvi cilvēki šajās dienās devās uz Ventspili, kur Piedzīvojumu parkā norisinājās šīs sezonas “BigBank Skrien Latvija” ceturtais posms, turklāt pirmo reizi šogad dalībnieki varēja startēt maratona distancē.

Ventspils posma nedēļas nogale sākās sestdien, kad dienas otrajā pusē Sadraudzības skrējienā piedalījās cilvēki ar kustību traucējumiem, bet pēcāk startēja arī jaunākie skrējēji, sacenšoties Bērnu skrējienā. Mazākie varēja piedalīties 300 un 600 metru, kā arī viena kilometra garās distancēs.

Savukārt svētdien norisinājās galvenie notikumi “BigBank Skrien Latvija” Ventspils Piedzīvojumu parka posmā. Pirmo reizi šogad kādā no etapiem dalībnieki varēja skriet maratona distanci. Šī skriešanas seriāla sezonas laikā to iespējams veikt divos posmos – bez Ventspils tā ir arī Valmiera, kuras ielas skrējēji piepildīs 17.septembrī.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspilī maratons notika otro reizi, bet rezultāti bija labāki nekā pirms gada, jo ar laiku divas stundas, 24 minūtes un 56 sekundes uzvarēja Baltkrievijas sportists Stepans Rogovcovs, kurš piedalījies arī Londonas un Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Pērn uzstādīto Renāra Rozes trases rekordu baltkrievs laboja par divām minūtēm un 20 sekundēm.

Tikmēr otro vietu svētdien izcīnīja mājinieks Kristaps Bērziņš, kurš no Rogovcova atpalika par piecām minūtēm un 19 sekundēm, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena vīriešiem stājās Kristaps Kaimiņš.

Sievietēm maratonā uzvaru arī izcīnīja skrējēja no Baltkrievijas, jo pirmā bija Olga Kaminskaja, finišu sasniegdama pēc divām stundām, 56 minūtēm un 32 sekundēm. Arī sievietēm šis ir jauns trases rekords, jo pērn nevienai ātrāk par trim stundām 42,195 kilometrus noskriet neizdevās.

Arī otrajā vietā bija Baltkrievijas sportiste, šo pozīciju izcīnot Olgai Rogovcovai, kura no uzvarētājas atpalika vairāk nekā 20 minūtes. Tikmēr trešā bija mājiniece Zane Muceniece.

Pusmaratona distancē otro gadu pēc kārtas triumfēja Valērijs Žolnerovičs, finišēdams pēc vienas stundas, septiņām minūtēm un 37 sekundēm. Otrajā vietā viņš atstāja baltkrievu Juriju Kapcerovu, kurš piekāpās par nepilnām divām minūtēm, bet trešais bija pagājušās sezonas “BigBank Skrien Latvija” kopvērtējuma uzvarētājs Dmitrijs Serjogins.

Sievietēm 21,0975 kilometru distanci visātrāk veica Ilona Marhele, finišu sasniegdama pēc vienas stundas, 20 minūtēm un 39 sekundēm, kamēr otrajā pozīcijā ierindojās Lelde Neimande, kura no pagājušā gada olimpietes atpalika par teju sešām minūtēm. Savukārt trešā bija Daiga Grickus.

“Nike” skrējienā, kur dalībniekiem diezgan siltos laikapsptākļos bija jāveic 10,55 kilometri, labāko laiku vīriešu konkurencē uzrādīja pagājušā gada maratona uzvarētājs Roze, kurš distanci veica 35 minūtēs un deviņās sekundēs. Viņam par 25 sekundēm izdevās apsteigt Jāni Mežielu, kamēr trešais bija Krists Siņicins. Sievietēm tikmēr ātrākā šajā distancē bija Karīna Helmane-Soročenkova (39:43), kura aiz sevis atstāja Gunu Ģērmani un Lauru Čali.

Savukārt īsākajā BTA 5,3 kilometru distancē nepārspēts palika Artūrs-Niklāvs Medveds, kurš finišēja pēc 16 minūtēm un 48 sekundēm, kuram sekoja Reinis Hartmanis un Dāvids Francs. Sievietēm ātrākā bija Gundega Heidingere (19 minūtes un 13 sekundes), bet otrajā un trešajā vietā bija attiecīgi Agnese Pastare un Amanda Valtase.

Pēc Ventspils Piedzīvoju parka maratona šī sezona “BigBank Skrien Latvija” seriālā sasniegusi ekvatoru, jo aizvadīti četri no astoņiem posmiem. Nākamais posms būs savā ziņā atšķirīgs, jo, kā ierasts, Jelgavas pusmaratons norisināsies vakarā un dalībnieki varēs skriet pa krēslainām pilsētas ielām. Šīs sacensības notiks 22.jūlijā.