Dalīties „Prezidenta balva Valmierā pulcē vadošos vieglatlētus“

Prezidenta balva Valmierā pulcē vadošos vieglatlētus

Vēsture

Valsts prezidenta balva vieglatlētikā Jāņa Daliņa stadionā norisinās jau kopš 1995.gada, kad savā starpā sacentās Latvijas novadu komandas. 18 gadu laikā allaž kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Rīgas komanda. 2012.gadā sacensības pārgāja jaunā līmenī, kļūstot par Baltijas valstu mačsacīkstēm, kurās cīnās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vieglatlētikas izlases. Līdzšinējos četros gados šādā formātā trīs reizes kopvērtējumā uzvarējusi Latvijas izlase, bet 2013.gadā spēcīgākā bijusi Igaunijas komanda.

Dižākie sasniegumi

Visvairāk individuālās uzvaras Prezidenta balvā izcīnījusi Ieva Zunda, kura laikā no 2003. – 2007.gadam sieviešu konkurencē dominēja 400m un 400m barjerskrējienā. Ar sešiem Prezidenta balvas kausiem Zunda ir sacensību rekordiste. Otrā titulētākā sacensību dalībniece ir soļotāja Agnese Pastare ar četrām individuālajām uzvarām, bet trīs Prezidenta kausus izcīnījis barjersprinteris Guntis Peders un soļotāja Jolanta Dukure. 

Olimpiskā gada iezīmes

Valsts prezidenta balva vieglatlētikā allaž pulcējusi Latvijas spēcīgākos vieglatlētus. Īpaši Olimpiskajā gadā vairāki no Latvijas sportistiem Valmierā centīsies izpildīt Rio Olimpisko spēļu normatīvu. Sacensībās piedalīsies lielākā daļa no vadošajiem sportistiem.

Ārpus stadiona

Paralēli aktivitātēm stadionā norisinās “Valmiera Active” aktivitātes, kurās iesaistās dažādu komandu sporta veidu pārstāvji un sporta aktīvisti. Viens no centrālajiem “Valmiera Active” notikumiem ir Velo parāde, kura sacensību otrajā dienā pulcē velobraucējus braucienam no Vidzemes Olimpiskā centra līdz J.Daliņa stadionam. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Vēvers dramatiskā neklātienes cīņā uzvar "Filter Velokauss" Baldones posmā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk