Dalīties „Rallijkrosa elite Biķerniekos jau šajā nedēļas nogalē!“

Rallijkrosa elite Biķerniekos jau šajā nedēļas nogalē!

Pēc ļoti ilga pārtraukuma Latvijas motorsporta fani atkal var korķēt vaļā šampanieša pudeles – 1. un 2. oktobrī Rīgā, leģendārajā Biķernieku trasē notiks Pasaules čempionāta posms rallijkrosā. Kaut kas tāds nav noticis jau gadiem ilgi un par uzvaru tajā cīnīsies arī mūsējais – Reinis Nitišs.

 

Lai gan varbūt ne pats galvenais, tomēr viens no favorītiem šajā posmā būs mūsu Reinis Nitišs, kuru noteikti uzkurinās vietējie fani. Par labām vietām var pacīnīties arī cits Latvijas atlēts Jānis Baumanis, tomēr objektīvi vērtējot Nitiša izredzes šobrīd ir uzskatāmas par augstākām.

 

„Es nevarētu teikt, ka tās ir pašas svarīgākās manas sacensības šajā sezonā, jo svarīgi ir visi posmi. Un Latvijas posms ir tikai viens no vairākiem. Taču šis posms pavisam noteikti ir ar vislielāko atbildības sajūtu, šo uzlikto nastu es ļoti labi jūtu jau šobrīd. Līdzjutēji, sponsori – visi gaidīs no manis labu sniegumu un jau tagad varu just sev pievērsto uzmanību. Patiesībā tas ir pavisam jauns izaicinājums, pavisam jaunas izjūtas. Man ir jāpārvar sevi psiholoģiskajā ziņā un es ticu un ceru, ka ar to nebūs problēmu, ka es to spēšu. Es, protams, zinu, ka tas nebūs viegls posms, taču šajā līmenī smags ir jebkurš posms un ar to ir jārēķinās. Turklāt konkurence ir vienkārši mežonīga, it īpaši jau šogad. Uz uzvaru pavisam reāli mērķēs kādi astoņi braucēji, būs jācīnās un jābrauc ar vēsu prātu, citādi nekas nesanāks. Un es iešu un cīnīšos – ejot uz starta vienmēr tiecos uz pašu augstāko, uz uzvaru. Tā būs arī šoreiz,” saka Nitišs.

 

Gan viņš, gan speciālisti uzskata, ka trīs galvenie favorīti uz uzvaru šajās sacīkstēs tomēr būs zviedrs Matiass Ekstroms, leģndārais norvēģis Pēters Solbergs un cits norvēģis, par viņu teju uz pusi jaunākais Andreass Bakerunds.

 

„Rallijkross ir tik dinamisks sporta veids, ka tajā viss var izšķirties pēdējā līkumā. Nekad nekas nav skaidrs jau pašā sākumā, kāds var būt vadībā no pirmajiem metriem un beigās nedabūt neko. Sacīkšanu laikā notiek tik ļoti daudz pārmaiņu, ka vispār neko nav iespējams prognozēt. Tāpēc arī par uzvaru var pacīnīties tik liels braucēju loks un tieši tas padara šo sacīksti tik skaistu,” stāsta Nitišs.

 

Karsēji no visas pasaules

 

Ņemot vērā, ka nekas tāds Latvijā līdz šim vēl nav noticis, var pavisam droši teikt, ka Biķernieku posms ir ļoti, ļoti ekskluzīvs pasākums. Tiek plānots, ka uz šo posmu sabrauks vismaz 18 000 motorsporta karsēju un interesentu no visas pasaules un tas ir tiešām iespaidīgs skaitlis. „Pasaulē un Eiropā braucu jau trīs gadus un nekad pat nebiju varējis iedomāties, ka kaut kas tāds reiz notiks Latvijā. Es atkārtošos, bet tas patiešām ir liels notikums – tā ir pati elite, kas te atbrauks,” saka Nitišs. Sportists arī atzīst, ka, iespējams šis ir viņa pēdējais posms šajā sezonā, jo sportists sezonas vidū ir nolēmis mainīt automašīnu un lielāko uzsvaru likt uz nākamo – 2017. gada sezonu. Kas gan, protams, nemazina viņa ambīcijas Biķernieku posmā. Te jāatgādina, ka nesen Nitišs paziņoja par līguma laušanu ar All – Inkl.com Munnich Motosport komandu un pāriešanu uz Olsbergs MSE sagatavotu Ford Siesta RX Supercar automašīnu ar kuru viņš plāno braukt arī Biķerniekos. Šāds solis tika sperts, jo ar iepriekšējo automašīnu neizdevās sasniegt cerētos rezultātus un lielas cerības tiek saistītas ar jauno.

 

Par trasi

 

„Biķernieku trase no malas izskatās viegla, taču tā nebūt nav. Patiesībā tā ir patiešām sarežģīta trase un, lai pareizi saregulētu auto inženieriem un komandai ir nopietni jāpastrādā. Viegli nebūs nevienam,” komentē Nitišs.

Trases plāns
Trases plāns

 

Neste World RX of Latvia norises grafiks

Piektdiena, 30. septembris
16:00*  1. kvalifikācijas kārtas starta vietu izloze

Sestdiena, 1. oktobris
08:00   Teritorija tiek atvērta skatītājiem
09:00   Treniņbraucieni (visas ieskaites klases)
12:00   1. kvalifikācijas kārta (visas ieskaites klases)
14:00   Monster Energy Rig Riot
14:30   2. kvalifikācijas kārta (visas ieskaites klases)
16:00   3. kvalifikācijas kārta (TouringCar, RX Lites)
17:30   Autogrāfu sesija (norises vieta: fanu zonā)

Svētdiena, 2. oktobris
08:00   Teritorija tiek atvērta skatītājiem
08:30   Treniņbraucieni (Supercar)
09:30   3. kvalifikācijas kārta (Supercar)
4. kvalifikācijas kārta (TouringCar, RX Lites)
11:45   4. kvalifikācijas kārta (Supercar)
12:45   Pusfināli (RX Lites)
13:00   Monster Energy Rig Riot
14:00   Pusfināli (TouringCar)
Pusfināli (Eiropas RX Supercar)
Fināls (TouringCar)
14:45   Pusfināli (RX Lites)
15:00   Pusfināli (Pasaules RX Supercar)
            Fināls (Eiropas RX Supercar)
            Fināls (Pasaules RX Supercar)
15:50   FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma apbalvošanas ceremonija
16:00   Sacensību noslēgums

Biļetes varat iegādāties Biļešuserviss.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Mairis Briedis - Spēka un vīrišķības simbols

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk