Dalīties „Rīgas Kauss distanču slēpošanā pulcē ātrāko slēpju īpašniekus“

Rīgas Kauss distanču slēpošanā pulcē ātrāko slēpju īpašniekus

Sestdien, 21. janvārī, Rīgas Kausā distanču slēpošanā tika noskaidroti veiklākie slēpotāji dažādās vecuma grupās. Spītējot siltajiem laikapstākļiem, Uzvaras parka distanču slēpošanas trase bija gatava uzņemt sacensību dalībniekus.

Distanču slēpošana ir senākais ziemas sporta veids Latvijā, kas savu popularitāti atjaunojis pēdējo gadu laikā kā lieliska iespēja nodarboties ar aktīvo ziemas sportu arī tepat pilsētā. Distanču slēpošana ir gana grūts sporta veids, pateicoties tam, ka ar to nodarbojoties, ķermenim jābūt labā fiziskās sagatavotības formā. Šis slēpošanas stils ir ļoti prasīgs un nogurdinošs monotonās slodzes dēļ, kas visu distanci saglabājas augstā līmenī.

Slēpotājiem bija jāveic 1000m distance, kas tika sadalīta divos 500m garos apļos. Pie starta līnijas kopā pulcējās 57 dalībnieki. Distanču slēpotāji pārstāvēja visdažādākās komandas, lielākais dalībnieku skaits bija no sporta skolas “Arkādija”. Konkurenci sastādīja arī slēpotāji no citām Latvijas pilsētām, nesot gan Siguldas, Gulbenes, Cēsu, gan Ogres un citu pilsētu nosaukumus. Sieviešu konkurencē ātrākā bija Madara Zaķe no Cēsu pilsētas, finišējot 2,47 minūtēs, savukārt vīriešu slēpojumā veiklākais slēpotājs bija Gatis Svētiņš (komanda “MySport Veikals”), finišējot 2,21 minūtēs. Abi dalībnieki piedalījās elites braucienā, kurā arī tika uzrādīti augstākie rezultāti. Bērnu grupā distanci visātrāk veica Ulrika Garisone (SS “Arkādija”) un Rihards Berholds (Gulbenes BJSS), jauniešu vidū – Monta Rācenāja un Rūdolfs – Jānis Zosārs (abi no SS “Arkādija”), veterānu grupā ātrākie bija Kitija Stesele (Sportlat) un Vilmārs Bukšs (Rīga).

Sacensības norisinājās vakarpusē, tomēr termometra stabiņš joprojām uzrādīja +3 C’ grādu atzīmi, un zināms, ka pie šādiem laikapstākļiem sniegs visai ātri kūst. Bet par sniega zudumu organizatori neuztraucās, paužot: “Slēpošanas bāze Uzvaras parkā ir viena no galvenajām slēpošanas vietām Rīgā, tāpēc labi sagatavotā trase spēja uzņemt dalībniekus arī šajos siltajos laikapstākļos.”

Sacensību dalībnieki tika cienāti ar karstu tēju un buljonu. Pasākuma atbalstītāja SIA “Sportland” teltī tika nodrošināts slēpju serviss un sniegta iespēja veikt Madshus slēpju testus.

Pasākuma rīkotājs biedrība Baltic Events, sadarbībā ar Rīgas Izglītības, kultūras un sporta departamentu ātrākos slēpotājus apbalvoja ar kausiem, dāvanu kartēm no veikala “Sportland” un sacensību atbalstītāja „Madshus” sarūpētājām balvām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Pirmo reizi Latvijā - Pasaules Junioru čempionāts skeletonā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk