Dalīties „“Rio ir sirdī” – Gada balva sportā 2016“

“Rio ir sirdī” – Gada balva sportā 2016

Sportland Magazine jau aplūkoja nominācijas Gada labākais Latvijas sportists, Gada labākā Latvijas sportiste, labākais tehnisko sporta veida sportists un Labākais Latvijas treneris 2016.gadā. Šoreiz apskatīsim nominācijas – Labākā Latvijas sporta spēļu komanda, Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos, Gada uzlēcošā zvaigzne, Gada sporta notikums Latvijā, Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva.

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda

Basketbola klubs “Valmiera”, Latvijas vīriešu basketbola izlase, Latvijas vīriešu handbola izlase un Latvijas vīriešu florbola izlase – viens Latvijas čempionāta klubs un trīs dažādu sporta veidu komandu izlases šogad lika par sevi runāt. Viena no kamandām tiks nosaukta par Gada sporta spēlu komandu.

BK “Valmiera” pavasara basketbola spēļu trakumā izcīnīja valsts čempionu titulu, 25 gadu laikā pirmo reizi bez zelta medaļām atstājot Rīgas vai Ventspils basketbolistus. Izlases līmenī vīru komanda sešu valstu Rio olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā spēlēja pusfinālā.

Latvijas vīriešu handbola izlasei izslēgšanas spēlēs pietrūka vieni negūtie vārti,

lai apgrieztu kājām gaisā handbola vēsturi un iekļūtu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Ceļā līdz izslēgšanas spēlēm, kvalifikācijas turnīrs tika pabeigts bez zaudējumiem.

Latvijas vīriešu florbola izlase – viena no spēcīgākajām florbola izlasēm, kura piedalīsies pasaules čempionātā, kas decembra sākumā risināsies Rīgā.

Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos

Arī individuālajos sporta veidos bija komandas, kas lika par sevi runāt. Bobsleja četrnieks Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga uzvarēja Pasaules čempionātā, izcīnīja bronzu Eiropas čempionātā un Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojās augstajā ceturtajā vietā divniekos.

Kamaniņu sporta jauktā komanda Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks, Andris Šics un Juris Šics izcīnīja sudraba medaļas pasaules čempionāta komandu stafetē, kā arī Eiropas čempionātā ar Artūra Dārznieka līdzdalību vīriešu vieninieku izpildījumā.

Pludmales volejbolistu pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš izcīnīja pirmo vietu FIVB Pasaules rangā, kāpa četras reizes uz goda pjedestāla Grand Slam un Open turnīros, izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā. Rio olimpiskajās spēlēs puiši piedzīvoja neveiksmi, un par spīti nācijas turētajiem īkšķiem, neizkļuva no apakšgrupas un netika izslēgšanas spēļu kārtā, lai cīnītos par olimpisko sapni.

Gada uzlecošā zvaigzne

Uzlecošā zvaigzne sportā ir daiļā dzimuma pārstāve. 2016.gadā pavisam noteikti. Nominācijas pretendentes ir svarcēlāja Rebeka Koha, daiļslidotāja Angelina Kučvaļska un skeletoniste Lelde Priedulēna. Rio olimpiskajās spēlēs ar ceturto vietu līdzjutējus iepriecināja Rebeka Koha svara kategorijā līdz 53 kilogramiem. Eiropas čempionātā izcīnīta bronzas medaļa.

Angelina Kučvaļska Eiropas čempionātā palika uzreiz aiz godalgotā pjedestāla, kamēr pasaules čempionātā izcīnīja augsto 15.vietu, kā arī ieņēma septīto vietu junioru pasaules čempionātā. Lelde Priedulēna triumfēja junioru pasaules čempionātā, četrreiz ierindojās labāko sešiniekā pasaules kausa posmos.

Skeletona pasaules jaunpienācēja Eiropas čempionāta rezultātu tabulā ierindojās septītajā augstākajā ailītē.

 

Gada sporta notikums Latvijā

Trīs lieli sporta notikumi aizvadītajā gadā nokļuvuši ekspertu finālbalsojumā. Nominācijā par Gada sporta notikumu finālbalsojumā sacenšas pasaules līmeņa pludmales volejbola turnīrs Jūrmalā, rallijkrosa pasaules čempionāta posms Biķernieku trasē un pasaules čempionāts florbolā, kas nule tika aizvadīts Rīgā.

“Jūrmala Masters” Eiropas čempionāta posms Jūrmalā pirmo reizi piedāvāja pasaules līmeņa pludmales volejbolu. No tribīnēm ar 2800 sēdvietām bija iespējams vērot vairākus Rio olimpisko spēļu dalībniekus.

Augstākā ranga autosporta sacensības kādas līdz šim sarīkotas Latvijā – tā varētu raksturot Rīgas Biķernieku moto trasē aizvadīto pasaules čempionāta posmu rallijkrosā. Tajā dalību ņēma pasaules čempioni rallijā – Sebastjans Lēbs un Peters Solbergs, kā arī divi latvieši – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Svaigi zbūvētā rallijkrosa trase atbilst Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) standartiem.

Starptautiskā Florbola Federācija (IFF) uzticēja 2016.gadā rīkot Rīgā divgades lielāko notikumu – pasaules čempionātu vīriešiem. Čempionāts ieies vēsturē ar trešo zelta medaļu komplektu Somijas izlases izpildījumā, neļaujot zviedriem tikt pie devītā čempionu titula.

 

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva

Specbalva paralimpietim olimpiskajā gadā ir īpaši vērtīga. Par tās ieguvēju 21.decembra vakarā nosauks vienu no trim cīņas gribas pilnam sabiedriskās domas veicinātājiem – Aiagaram Apinim, Edgaram Bergam un Diānai Dadzītei.

Diska metējs un lodes grūdējs Aigars Apinis ir četrkārtējais Vasaras Paralimpisko spēļu čempions, XV Vasaras Paralimpiskās spēļu zelta medaļas ieguvējs diska mešanā. Cits vieglatlēts Edgars Bergs XV Vasaras Paralimpiskās spēlēs lodi aizgrūda līdz bronzas medaļai.

Diāna Dadzīte sekmīgi nodarbojas ar tādām vieglatlētikas disciplīnām, kā šķēpmešana, diska mešana un lodes grūšana. XV Vasaras Paralimpiskās spēlēs labots pasaules rekords šķēpmešanā un izcīnīts zelts, diska mešanā izcīnīta bronzas medaļa. Aizvadītajā sezonā Dadzīte kļuva arī par Eiropas čempioni lodes grūšanā, izcīnīja sudrabu šķēpmešanā, kā arī bronzu diska mešanā.

 

Esi pirmais un uzzini, kuri nominanti triumfēs ekspertu balsojumā dažādās nominācijās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

No Quiksilver līdz Roxy: Sieviešu sapnis par sērfingu un snovošanu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk