Dalīties „Sērfošana kā dzīvesveids“

Sērfošana kā dzīvesveids

Sērfa instruktors Jānis Ķipurs norāda, ka viņam sērfošana ir sava veida meditācija. Viņš izbauda viļņus gan dažādās lokācijās tepat Latvijā, gan Portugāles dienvidos, kur regulāri rīko nometnes arī citiem sērfa entuziastiem.

Kāda šī vasara laikapstākļu ziņā ir sērfotājiem Latvijā?

Vasara sērfošanai Latvijā ir pats labākais un piemērotākais laiks. Ūdens jūrā paliek silts, un sērfotājiem pietiek ar plānu hidrotērpu, lai nebūtu auksti. Šovasar Baltijas jūra mūs lutina – bijušas daudzas vējainās dienas, līdz ar to arī daudz iespēju sērfot. Pats nesen atgriezos no Pāvilostas, kur varēju sērfot gandrīz divas nedēļas no vietas – Latvijas vasarai tas ir salīdzinoši labs rādītājs.

foto no persomīgā arhīva

Kā tu teiktu, cik ļoti sērfs Latvijā vispār ir populārs? Vai mūsu klimats šādam hobijam ir piemērots?

Tolaik, kad es sāku sērfot, Latvijā sērfotāju bija maz, līdz ar to visi viens otru pazina. Pēdējo divu gadu laikā Latvijā ar šo sporta veidu aizraujas arvien vairāk sērfotāji. Manuprāt, Latvija ir pietiekami piemērota šādam hobijam. Kādreiz cilvēki nesērfoja Latvijā, jo uzskatīja, ka Baltijas jūrā nav šim hobijam piemēroti lieli viļņi, bet pēdējā laikā sērfa kultūra aug, un cilvēki saprot, ka arī Latvijā ik pa brīdim var atrast salīdzinoši lielus viļņus. Protams, jāņem vērā, ka Latvijā lielāki viļņi būs atrodami tieši gada aukstākajā laikā.

foto no persomīgā arhīva

Kādēļ tevi tik ļoti aizrauj tieši sērfs, nevis kāds cits ūdenssports?

Es ar sērfošanu sāku nodarboties kāda laba drauga ietekmē. Tolaik es vasarās aktīvi nodarbojos ar veikbordu, un biju sācis mācīties arī kaitbordu. Jau pēc pirmās sērfošanas reizes sapratu, ka mani tas ļoti aizrauj, un tā ir nodarbe, ko vēlos turpināt darīt. Jau gadu pēc savas pirmās sērfa sesijas es sāku rīkot nometnes Portugālē. Mana mīļākā sērfošanas vieta pasaulē ir Portugāles dienvidi. Tur ir lieliska kombinācija – konkrētās vietas atmosfēra, viļņi un cilvēki. Tas ir arī iemesls, kādēļ tieši Portugāles dienvidos veidoju sērfa nometnes. Tā ir valsts, kas ir ļoti piemērota, lai iemācītos sērfot.

foto Linda Īstenā

Ja runājam par konkrētām vietām, tad kur Latvijā jādodas sērfot? Šķiet, Pāvilosta ir viens no populārākajiem sērfotāju galamērķiem Latvijā…

Pāvilosta pavisam noteikti ir viens no iecienītākajiem sērfa galamērķiem Latvijā. Tur ir visbagātākā sērfa kultūra Latvijā – pat Pāvilostas pasta nodaļa ir ar apzīmētiem sērfa dēļiem. Pāvilosta ir labs variants gan tiem, kas jau labi sērfo, gan tiem, kas to vēl tikai sāk mācīties. Pāvilostas ziemeļu mols ir piemērotākā vieta, lai mācītos sērfot Latvijā. Bet bez Pāvilostas Latvijā ir vēl vairākas izcilas vietas sērfošanai, piemēram, Liepājā vai Bolderājā. Tiesa gan, pēdējā lokācija noteikti nav piemērota iesācējiem.

foto Linda Īstenā

Kas sērfošanā ir pats aizraujošākais un kas tieši pretēji – pats bīstamākais?

Sērfošana ir interesants sporta veids ar to, ka ūdenī varam būt pat vairākas stundas, bet uz viļņa atrasties vien pāris minūtes. Taču tā sajūta, kas pārņem, kad esi noķēris vilni, ir ļoti īpaša, un tas šo sporta veidu padara tik aizraujošu. Dodoties sērfot, mums ir jāzina, kur mēs ejam un kas ir bīstamākais konkrētajā sērfošanas vietā. Arī pats sērfotājs var būt sev bīstams, ja viņš dara kaut kādas lietas, kas pašu var apdraudēt. Bīstamākais sērfošanā ir nepietiekamas zināšanas un sapratne, ko darīt ūdenī.

foto Linda Īstenā

Ar ko jāsāk, ja kāds nolēmis sākt nodarboties ar sērfošanu? Vai ikvienam, tavuprāt, ieteicams apmeklēt instruktoru sākumā?

Gandrīz katrā aktīvajā sporta veidā instruktors noderēs iemaņu apgūšanā, tomēr, manuprāt, sērfošanā tas ir vēl daudzreiz svarīgāk, jo mēs atrodamies nepārtraukti mainīgos apstākļos. Katrs vilnis ir citādāks, katra diena jūrā ir citādāka, tādēļ ir jāzina dažādi ieteikumi, kas noderēs procesa gaitā. Tāpat instruktors var palīdzēt paātrināt progresu, sakārtot zināšanas par sērfa pamatlietām, piemēram, stāju uz dēļa un viļņu ķeršanu.

foto Linda Īstenā

Kas ir tie viļņi, ko tu savā dzīvē vēl vēlies sasniegt?

Sērfošana man ir sava veida meditācija. Kad es esmu ūdenī, nedomāju ne par ko citu un atslēdzos un izbaudu būšanu te un tagad, dabas klātbūtnē. Sērfošana man ir daudz iemācījusi – pacietību, pieticību. Tādēļ mans mērķis ir turpināt sērfot un izbaudīt šo procesu.

Teksts: Liene Pālēna

💥 IZMANTO ĪPAŠO PIEDĀVĀJUMU UN IEGĀDĀJIES VISU NEPIECIEŠAMOS PLUDMALEI PAR ĪPAŠI IZDEVĪGU PIEDĀVĀJUMU! 💥

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

ĪSTAIS LAIKS DOTIES IZBRAUKUMOS

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk