Dalīties „Sevastovai uzvara ”U.S Open” pret pasaules trešo raketi“

Sevastovai uzvara ”U.S Open” pret pasaules trešo raketi

2013. gada maijā Sevastova paziņoja par karjeras beigām, pamatojot to ar fizisko un mentālo nogurumu, taču 2015. gada sezonā viņa atgriezās, lai jau gadu vēlāk gūtu savu lielāko uzvaru karjerā. Ranga 48. vietā esošās latviešu tenistes sniegums šosezon nav tik stabils kā, iespējams, pati tenisiste to vēlētos, taču pēc atgriešanās lielajā tenisā, Anastasijas kāpums WTA rangā ir bijis nemitīgs.

Foto: AFP/Scanpix/LETA
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Artūra Eša stadionā, kurā spēj satilpit 23 711 skatītāji, abas tenisistes maču iesāka pārliecinoši, pirmajos četros geimos katrai uzvarot pie savas serves (2:2), taču piektajā geimā mūsu tenisiste pieļaujot kļūdas, nonāca iedzinējos ar 2:3. Nākošajā geimā Mugurusa savu servi nosargāja, dažbrīd tomēr liekot domāt, ka Sevastova varētu arī aizķerties un atgūt līdzsvaru mačā. Ar 40:0 par labu mūsu tenisistei noslēdzās septītais geims, pēc kura līdzjutēji varēja sagaidīt arī breiku pie rumāņu tenisistes serves. Lai arī pirmās divas breikbumbas izmantot neizdevās, ar nelielu Mugurusas palīdzību, trešo breikbumbu sanāca realizēt – 4:4 un līdzsvars spēlē. Diemžēl jau nākamajā geimā Sevastovai neveiksmīgi beidzās centieni uzspiest agresīvāku spēles stilu, kā rezultātā sitieni tīklā un 4:5, kas nedeva lielas cerības uz uzvaru setā. Desmitā geima sākums neliecināja par to, ka Sevastova šajā setā vēl varētu izkļūt no šīs nelabvēlīgās situācijas, jo nonāca iedzinējos ar 0:30. Precīzi sitieni un Mugurusas kļūdas, kā arī lielisks izšķirošais sitiens ļāva uzvarēt četrās izspēlēc pēc kārtas – 5:5. 11. geimu Anastasija spēja izvērst sev par labu, lai arī lielākoties jāsaka paldies Mugurusai, kura izšķirošajos brīžos pieļāva rupjas kļūdas. 12. geima sākums liecināja par taibreika tuvošanos – 15:40, taču latviešu tenisiste sajuta, ka Mugurusai turpinot kļūdīties, ir iespēja uzvarēt setu. Tā tas arī notika – rumānietes sitieni autā, dubultkļūda servē un Anastasija Sevastova uzvar pirmo setu ar 7:5!

Pēc otrā seta četriem geimiem Sevastova izvirzījās vadībā ar 4:0, un šķita, ka ir jānokārto tikai formalitātes, taču kā bieži sieviešu tenisā pieredzēts, savu servi zaudēt nav nemaz tik sarežģīti, jo vienu breiku Mugurusa pārliecinoši atguva (4:1). Anastasija atbildēja ar to pašu – 5:1, nonākot viena uzvarēta geima attālumā no savas lielākās uzvaras karjerā. Neizmantojusi divas mačbumbas, latviete pamanījās zaudēt nākamos trīs geimus (5:4), kas nedaudz lika bažīties par pozitīvu mača iznākumu. Sevastovai joprojām bija jāuzvar tikai viens geims, lai pirmo reizi pārspētu kādu no top3 tenisistēm. Mača pēdējais geims iesākās ar rumānietes kļūdu, no kuras tā arī nespēja atgūties, izšķirošo sitienu Anastasijai nostādot tieši uz laukuma gala līnijas, kas kopsummā deva uzvaru ar 7:5, 6:4.

Foto: AFP/Scanpix/LETA
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Trešās kārtas spēli Sevastova aizvadīs piektdien plkst. 18:00, kad tiksies ar 59. vietā esošo ukrainieti Katerinu Bondarenko, kurai Anastasija piekāpusies visos trīs savstarpējos mačos, taču divi no tiem bijuši 2009. gadā. Trešās kārtas sasniegšana Sevastovai ļāvusi nopelnīt 140 000 dolārus un 130 reitinga punktus.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

PASAULES TENISA ELITE DODAS CĪŅĀ PAR PRESTIŽO “U.S. OPEN” TITULU

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk