Dalīties „Spānija – šī komanda mūs noteikti spēs pārsteigt vismazāk!“

Spānija – šī komanda mūs noteikti spēs pārsteigt vismazāk!

‘’Tiki-Taka’’ ir vārdu salikums, kas visprecīzāk raksturotu šo komandu. Īsām piespēlēm, pacietīgām darbībām vērsts skats uz pretinieku vārtu iekarošanu – tā ir spāņu futbola skola. Ir dzirdēti viedokļi par to, cik tad ilgi spāņi spēs dominēt futbolā ar šādu, dažkārt pat ir dzirdēts, vienmuļu futbolu. Iespējams, atbilde tika sniegta pirms diviem gadiem, kad Pasaules kausa finālturnīrā spāņi grupā spēja izcīnīt tikai vienu uzvaru, un tur arī tie apstājās. Vai varbūt tā bija tikai neveiksmīga, dažādu apstākļu sakritība? Augstākās klases futbolistu Spānijai noteikti netrūkst, vai viņi spēs to apliecināt ar savā darbībām laukumā, to mēs redzēsim jau 13. jūnija pēcpusdienā, kad plkst. 16:00 tiem pretī stāsies Čehijas valstsvienība.

Ceļš uz finālturnīru spāņiem problēmas nesagādāja, vienīgais zaudējums tika piedzīvots kvalifikācijas turnīra sākumā pret Slovākiju, taču pārējos deviņos mačos spāņi laukumu atstāja kā uzvarētāji. Kopējā vārtu attiecība bija 20:3, kas liek domāt, ka pretiniekam īsti netiek dota iespēja uzbrukt, jo nereti spēlēs ar spāņu komandas līdzdalību, bumbas kontroles pārsvars par labu spāņiem ir graujošs.

65 gadus vecais Visente del Boske komandas vadību no Luiša Aragonesa pārņēma 2008. gadā, kad divus gadus vēlāk notiekošajā Pasaules kausā del Boske izcīnīja savu pirmo trofeju ar Spānijas izlasi. Šķiet, ka nav neviena zinošāka speciālista, kurš labāk orientētos spāņu futbolā un spētu salikt komandu kopā kā uzvarētāju mehānismu.

Interesanta situācija valda vārtsarga pozīcijā. Ilggadējais komandas pamatvārtsargs Ikers Kasiljas nu vairs nevar būt pilnībā pārliecināts par savu ieņemto posteni, lai arī aizvadītajā sezonā ‘’Porto FC’’ sastāvā 32 spēlēs bumbu no saviem vārtiem ārā nācās vilkt 28 reizes, šobrīd par talantīgāku un pārliecinošāku vārtsargu tiek uzskatīts Davids de Hea, kas ikdienā pārstāv Mančesteras ‘’United’’ Anglijas Premjerlīgā. Kasiljas savas karjeras laikā izcīnījis neskaitāmas trofejas, kā arī individuālās balvas, turpretī de Hejam viss vēl ir priekšā. Vai del Boske dos priekšroku pieredzei un nosvērtībai, kā arī ilggadējam komandas kapteinim, vai arī jaunībai un spēcīgai vēlmei sevi pierādīt – šis jautājums joprojām ir aktuāls.

Serhio Ramoss, Džordi Alba, Žerārs Pikē, Huanfrans – dažam var likties, ka šeit tiek nosaukti pasaulē vadošie aizsardzības līnijas spēlētāji, taču nē, šie vīri nāk no vienas valstsvienības, un pilnīgi noteikti šīs komandas aizsardzību var nosaukt par visstiprāko mūri kāds būs šajā Eiropas čempionāta finālturnīrā. Protams, ar Danī Karvahalu ierindā šis mūris izskatītos vēl iespaidīgāk, taču Čempionu līgas finālā gūtais savainojums šoreiz izrādījās pārāk nopietns, lai iekļautu šo spēlētāju Spānijas izlases sastāvā.

Vidējā līnijā komandas spēli joprojām diriģēs Andress Injesta. Kā lieliskus spēles pilnveidotājus var uzskaitīt Davidu Silvu no Mančesteras ‘’City’’, Sesku Fabregasu no Londonas ‘’Chelsea’’, kā arī ‘’Barcelonas’’ pussargu Serhio Busketu.  Šie visi futbolisti izlases sastāvā kopā spēlē jau vairākus gadus, kas noteikti spēlē nozīmīgu lomu komandas iekšējās ķīmijas veidošanā, lai uz laukuma spētu parādīt maksimāli labāko sniegumu.

Lai arī spāņu priekšējā līnija šogad nevar lepoties ar ļoti skaļiem uzvārdiem, tie viennozīmīgi būs spējīgi noslēgt komandas uzbrukumus ar rezultatīviem sitieniem. Uzbrucēju vidū valda veselīga konkurence, kas noteikti uzlabos futbolistu individuālo sniegumu. Katram būs, ko pierādīt. Alvaro Morata no Turīnas ‘’Juventus’’ var vienlīdz labi nospēlēt gan ar kreiso, gan ar labo kāju, kā arī var apgādāt kolēģus ar filigrānām piespēlēm, ko jau pierādīja pagājušajā Itālijas ‘’Serie A’’ sezonā. Vietējā čempionātā komandas ‘’Celta Vigo’’ kreisās malas uzbrucējs Nolito 29 spēlēs guva 12 vārtus un izpildīja septiņas rezultatīvas piespēles, kopumā piedaloties 19 no komandas 51 vārtu guvumiem. Spānijas izlases sastāvā paspējis aizvadīt deviņas spēles, gūstot četrus vārtus.

Spānijas izlases ‘’smadzenes’’ Andress Injesta ar komandas biedriem.  Foto: UEFA.com
Spānijas izlases ‘’smadzenes’’ Andress Injesta ar komandas biedriem.
Foto: UEFA.com

Paredzams, ka šis turnīrs spāņiem būs kā labs indikators tam, vai ilgus gadus skolotais un apgūtais taktiskais zīmējums mūsdienu futbolā joprojām spēs nest pozitīvus rezultātus, vai arī piedzīvos otro fiasko pēc kārtas kādā no finālturnīriem. Pozitīvu iznākumu sagaidot – Vamos Espana!

Fakti

  • Spānijas izlase sobrīd ieņem sesto vietu oficiālajā FIFA rangā. No 2011. – 2014. gadam spāņi bija atrodami tabulas galvgalī.
  • Pirmā oficiālā spēle aizvadīta 1920. gada 28.augustā. 1:0 pret Dāniju.
  • Lielākā uzvara un smagākais zaudējums – 13:0 uzvara pret Bulgāriju 1933. gadā, ar 1:7 zaudēts divas reizes, 1928. gadā itāļiem un 1931. gadā angļiem.
  • Kopā ar Vācijas izlasi ir pirmajām vietām bagātākā komanda Eiropas čempionāta vēsturē – kauss izcīnīts trīs reizes (1964.,2008.,2012. gadā)
  • Ikers Kasiljass nesen pārspēja latviešu futbolista Vitālija Astafjeva rekordu nacionālajā izlasē aizvadīto spēļu skaita ziņā, aizvadot jau savu 167. spēli
  • Savā pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta, Spānija pamanijās zaudēt Gruzijai ar rezultātu 0:1

Sastāvs

 

Pozīcija

Spēlētājs

Komanda

Vārtsargi

Ikers Kasiljass

Porto

 

Davids de Hea

Manchester United

 

Serhio Riko

Sevilla

Aizsargi

Ektors Beljerins

Arsenal

 

Marks Bartra

Barcelona

 

Huanfrans

Atletico

 

Serhio Ramoss

Real Madrid

 

Žerārs Pikē

Barcelona

 

Džordi Alba

Barcelona

 

Mikels Sanhose

Athletic Bilbao

 

Sesars Aspilikveta

Chelsea

Pussargi

David Silva

Manchester United

 

Pedro Rodrigess

Chelsea

 

Fransesks Fabregass

Chelsea

 

Tjagu Alkantara

Bayern

 

Andress Injesta

Barcelona

 

Serhio Busketss

Barcelona

 

Koke

Atletico Madrid

 

Bruno Soriano

Villarreal

Uzbrucēji

Arics Aduriss

Athletic Bilbao

 

Alvaro Morata

Juventus

 

Nolito

Celta Vigo

 

Lukass Vaskess

Real Madrid

 

Kalendārs

13.06 plkst. 16:00 – Čehija

17.06 plkst. 22:00 – Turcija

21.06 plkst. 22:00 – Horvātija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Ceļotāja Dina Preisa: Okeāns būs mana katedrāle!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk