Dalīties „The North Face apavi padarīs apvidus skrējienus baudāmākus“

The North Face apavi padarīs apvidus skrējienus baudāmākus

Skrējieni pa apvidu, kurus citur pasaulē pazīst ar nosaukumu trail running, kļūst arvien populārāki Baltijas valstīs. Arvien biežāk priekšroka tiek dota skriešanai dabā – pa meža takām vai vienkārši mežā, nevis skriešanai pa mākslīgo segumu. Apvidus skrējieniem ieteicams izvēlēties pareizus, tieši šim sporta veidam piemērotus apavus.

„Izvēloties apavus, vispirms izdomājiet, vai vēlaties skriet pa meža takām vai vienkārši pa mežu,” iesaka Andreass Krāss (Andreas Kraas), kas 25 gadus ir nodarbojies ar orientēšanos jeb visgrūtāko apvidus skrējienu veidu. Skriešanai pa takām ir piemēroti arī parastie skriešanas apavi vai arī tā sauktie apvidus apavi, kam ir izteikts zoles raksts. Nogriežoties no taciņas mežā, orientējoties vai piedaloties rogainingā, ir vajadzīgi apavi, kam ir ne tikai izteikts zoles raksts, bet arī izturīga virsa.

Visu apvidus skrējieniem piemēroto apavu zolēm ir izteikts reljefs – atkarībā no līmeņa var izmantot dažādu zoles rakstu. Dažiem apaviem labākas saķeres nodrošināšanai zolē ir mazas nagliņas ar truliem galiem. Apvidus skrējieniem piemēroto apavu virsai ir jābūt izturīgai, lai aizsargātu kājas un apavu audumu no zariem un citiem asiem priekšmetiem.

Mūsu klimatiskajos apstākļos skrējējam, kas skrien pa mežu, parasti kļūst slapjas kājas. To ir vērts apdomāt, izvēloties apavus, – piedāvājumā ir ūdensizturīgi, gaiscaurlaidīgi un arī ātri žūstoši apavi.

Bieži tiek pieļauta kļūda, vienos apavos nodarbojoties ar dažādiem sporta veidiem. „Tāpat kā futbola bumba nav piemērota basketbolam, tā arī viegli apavi skriešanai pa šoseju nav piemēroti skriešanai pa mežu,” skaidro Andreass Krāss.

Tie, kas aktīvi nodarbojas ar skriešanu pa apvidu vai orientēšanos, agrāk vai vēlāk secina, ka apavi ar speciālu zoles rakstu un apavu virsu ļauj labāk izbaudīt skriešanu. Skrienot pa nelīdzenu un slidenu apvidu, nepiemērots zoles raksts var izraisīt nepatīkamus ievainojumus, piemēram, izmežģīt kāju vai radīt tulznas.

 The North Face  jaunākā tehnoloģija

The North Face ir pasaulē visvairāk pārdotais āra sporta aprīkojuma preču zīmols. Uzņēmuma mērķis ir piedāvāt tikai pašu modernāko un kvalitatīvāko preci.

Pērn tika radīti par iepriekšējiem daudz ērtāki apavi skriešanai apvidū – Ultra MT GTX. Tie ir speciāli radīti skarbiem apstākļiem. Apavos ir izmantota Vibram Megagrip zole, Gore-Tex ūdensizturīgā membrāna, triecienabsorbējoša starpzole un kāju pirkstu sargs, kā arī kurpju auklas, kas skrienot neatsienas. Apavi ir ūdensizturīgi un piemēroti sportošanai ziemā. Šie jaunie apavi ir ātri ieguvuši skrējēju atzinību.

Šogad pavasarī piedāvājumā jauna prece – Ultra Endurance apavi skriešanai mežā. Papildu iepriekš minētajām labajām īpašībām šo apavu starpzolē ir īpaši daudz triecienus absorbējošā materiāla, tādēļ ar tiem ir ērtāk skriet arī garos gabalus pa cietām virsmām, piemēram pa asfaltu. Ultra Endurance apavi ir piemēroti vasarīgam skrējienam pa apvidu.

Komentāri

  1. Irina

    Sveicināti! Esam iegādājusies pie jums NORD FACE zābakus , gan vīram , gan dēlam. Pēc pirmās iziešanas ārā kājas ir pilnīgi slapjas, nevis mitrums no āra, bet tāda sajūta , ka apavi neelpo , ļoti svīst, vai dēļ tās sintētiskās iekšas…??? Esmu šokā, kā būs lielākos mīnusos, kājas sals. Ko darīt?

  2. Jānis

    Kur atbilde?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Labākie palīgi treniņos

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk