Dalīties „Uz priekšu – pēc titula!“

Uz priekšu – pēc titula!

FK Liepāja (Liepāja)

Čempionei izdevies saglabāt pērnās sezonas kodolu un arī pastiprināties ar tādiem Latvijā pazīstamiem spēlētājiem kā Edgars Gauračs, Romans Mickevičs un Ņikita Bērenfelds. Noteikti progresējis būs arī kāds no jaunajiem spēlētājiem, un ir skaidrs, ka kopumā uz pieredzējušiem futbolistiem balstītā FK Liepāja būs galvenā favorīte uz čempionu titulu arī šogad.

Foto: Māris Greidāns
Foto: Māris Greidāns

FK Ventspils (Ventspils)

Izskatās, ka ventspilnieki starpsezonā sastāva komplektācijai ir piegājuši daudz nopietnāk nekā citi. Par nosacītu zaudējumu var uzskatīt pērnās sezonas pamatvārtsarga Vitālija Meļņičenko pārcelšanos uz Krievijas 1. līgas klubu Voroņežas Fakel, taču viņa vietā ir iegūts kādreizējais komandas kapteinis Maksims Uvarenko. Varenu papildinājumu FK Ventspils ir ieguvusi arī citās pozīcijās, komandai piesaistot nigēriešu pussargus Adebaio Adigunu un Abdulai Albu.

Ventspils - Skonto Foto: Māris Greidāns
Ventspils – Skonto
Foto: Māris Greidāns

FK Jelgava (Jelgava)

Latvijas futbola leģendas Vitālija Astafjeva trenētā FK Jelgava pirms gaidāmās sezonas nopietni pastiprinājusies, piesaistot savam sastāvam bijušos Latvijas izlases spēlētājus Vitāliju Smirnovu un Andreju Kovaļovu. Tāpat līgums noslēgts ar pērn Skonto sevi spilgti pieteikušo Vladislavu Sorokinu. Katrā ziņā viss liecina par to, ka šosezon FK Jelgava nesamierināsies ar palikšanu ceturtajā vietā kā pērn, jo sastāvs ir nokomplektēts tā, lai varētu cerēt arī par pašu augstāko mērķu sasniegšanu – čempionu titula izcīnīšanu.

FK Spartaks (Jūrmala)

Ar Jūrmalas Spartaku ir kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt. Sezonas sākumā komandas sastāvs parasti ir ļoti spēcīgs, taču vasarā tas noplok un sezonu pabeidz jau pavisam citi spēlētāji. Daļēji tas saistīts arī ar to, ka jūrmalnieki ir nodrošinājuši palikšanu virslīgā, taču uz pirmo četrinieku vairs nepretendē. Tāpēc turēt komandā daudz dārgu spēlētāju nav nekādas jēgas. Šā iemesla dēļ daudz kas būs atkarīgs, kā Spartaks sāks sezonu.

BFC Daugavpils (Daugavpils)

Daugavpilieši ir palikuši uzticīgi saviem principiem, un komandas sastāvs tiks veidots pamatā no komandas jaunatnes akadēmijas puišiem. Daži pērnās sezonas līderi ir pārgājuši uz FK Jelgava, daži izklīduši kaut kur citur, taču domājams, ka ar esošajiem spēkiem pietiks, lai nosargātu vietu līgā, kas arī ir komandas galvenais mērķis.

FS Metta/LU (Rīga)

Ir sajūta, ka FS Metta/LU ar katru gadu paliek tikai spēcīgāka un spēcīgāka – un, lai gan pagājušajā gadā punktu bija mazāk nekā citās sezonās, laukumā parādītā spēle liecināja par to, ka komandai ir potenciāls. Tāpēc šajā sezonā uzskatās, ka studenti stabili nosargās vietu Virslīgā un spēs iekost arī favorītiem.

FC Riga (Rīga)

FC Riga sevi ir pieteikusi kā ļoti ambiciozu projektu, kam ir ilgtermiņa plāni. Par komandas kapteini kļuvis bijušais valstsvienības spēlētājs Kristaps Blanks, un vismaz vārdos pērnās sezonas 1. līgas čempioni sola cīnīties par augstām vietām.

RFS (Rīga)

Ieguvuši tiesības spēlēt virslīgā tikai pašā pēdējā brīdī – pēc FC Skonto nepielaišanas –, rīdzinieki ir veikuši ļoti nopietnu mājasdarbu. Komandas rindas papildinājuši gan Aleksejs Višņakovs, gan Germans Māliņš, gan Ņikita Ivanovs, gan Igors Kozlovs. Turklāt iegūts arī Rīgas domes finansiāls atbalsts. Tāpēc viss liecina par to, ka turpmāk tieši RFS būs galvaspilsētā spēcīgākā komanda, kura ar šo sastāvu var nopietni pacīnīties arī par medaļām.

META - Liepāja Foto: Māris Greidāns
META – Liepāja
Foto: Māris Greidāns

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

5 jautājumi sporta žurnālistam Armandam Tripānam

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk