Dalīties „Ziemas apģērbs – tehnoloģijas, sastāvs un to būtiskākās atšķirības“

Ziemas apģērbs – tehnoloģijas, sastāvs un to būtiskākās atšķirības

Apskatot lielāko ražotāju silto jaku un mēteļu piedāvājumu, būsi pamanījis, ka tajos galvenokārt tiek izmantots poliamīds un poliesters, bet dabisko polsterējumu visbiežāk veido pīles un zoss dūnas. Uzzini par šo materiālu priekšrocībām!

POLIAMĪDS

Sintētiska šķiedra, ko iegūst, ķīmiski apstrādājot dabiskus izejmateriālus. Sintētisko šķiedru priekšrocību dēļ no tām veidotie apģērbi neburzās, ātri žūst, lēni dilst, nav daudz jānopūlas ar to gludināšanu, kā arī tie labi saglabā formu.

Priekšrocības

Šim materiālam ir liela berzes un triecienizturība – mēdz apgalvot, ka līdz pat trim reizēm lielāka nekā tēraudam. Poliamīda izturība mitruma ietekmē tikpat kā nemainās. Apģērbu ražošanā izmanto smalkus poliamīda pavedienus, tāpēc audumi pēc taustes ir patīkami. Vēl viena šī materiāla priekšrocība – tas ir elastīgs un mazburzīgs.

Der zināt

Apģērbam no šāda materiāla ikdienas ērtībai noderēs antistatiskais līdzeklis, kā arī – lai apģērbs kalpotu ilgāk, gludināšanai jāizvēlas viszemākā temperatūra.

 

POLIESTERS

Sintētiskā šķiedra. Vispopulārākais sintētiskais pavediens, kas tiek izmantots apģērbu ražošanā. Šķiedras ir elastīgas, plastiskas un ļoti izturīgas.

Priekšrocības

Poliestera galvenā priekšrocība vēsajā sezonā ir tā augstais aizsardzības līmenis nepatīkamos laikapstākļos – īpaši labas ir tā ūdensnecaurlaidības spējas. Materiāla šķiedra ir ļoti viegla, un apģērbam, kas ražots no poliestera, būs ilgs mūžs – augstās nodilumizturības dēļ, turklāt tas ir izturīgs pret izstiepšanos vai noberšanos. Poliesteru ir vienkārši kopt, un, ievērojot mazgāšanas noteikumus, tas ilgi saglabā gan krāsu, gan formu.

Der zināt

Esi piesardzīgs, poliestera apģērba kopšanā lietojot ķīmiskos balinātājus.

DŪNAS

Īpaši par tavu komfortu aukstajā sezonā gādās tie mēteļi un jakas, kam ir dabiskais pīles vai zoss dūnu pildījums. Šī materiāla unikalitāte spēt saglabāt siltumu izskaidrojama ļoti vienkārši – ūdensputni bargās ziemas pavada ārā, un to spalvas evolūcijas gaitā ieguvušas spēju saglabāt siltumu pat ļoti zemā gaisa temperatūrā.

Priekšrocības

Siltumizolējošā īpašība jeb aukstumizturība noteikti ir šī dabiskā materiāla trumpis. Ne velti tieši šāda materiāla mēteļus un jakas izvēlas profesionāļi un entuziasti, kuri bauda dabu, sporto vai strādā lielā aukstumā. Materiāls ir viegls, tāpēc šādās drēbēs ir ērti kustēties, bet augstās gaisa caurlaidības dēļ dūnu jakā nevar sasvīst pat intensīvas fiziskas slodzes laikā. Ceļojumos vai izbraucienos dūnu jaka ir superērta – to ir iespējams salocīt līdz pavisam kompaktam izmēram, un jaka pēc tam ļoti viegli atgūst formu. Materiālam ir arī ilgs mūžs, tāpēc, investējot virsdrēbēs, kuras pildītas ar dūnām, tu patiešām būsi ieguvējs.

Der zināt

Jāņem vērā, ka dūnu pildījuma termospējas zūd, ja tas samirkst. Tāpēc, izvēloties dūnu jaku, pārliecinies, lai tās virsējais pārklājums būtu no ūdensizturīga materiāla. Tāpat īpaša uzmanība jāpievērš kopšanai – lai saglabātu materiāla ilgmūžību, rūpīgi izskati kopšanas instrukciju, jo dažus apģērbus drīkst tīrīt tikai ķīmiski un nav vēlams mazgāt veļas mazgājamā mašīnā. Mazgājot dūnu jaku mājas apstākļos, ir risks, ka dūnas savelsies un vairs nepildīs savus pamatuzdevumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

GATAVS JEBKURIEM LAIKAPSTĀKĻIEM

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk