Dalintis „Dviračiai, imtynės, diskas ir burės. Vienuoliktoji diena“

Dviračiai, imtynės, diskas ir burės. Vienuoliktoji diena

Antradienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse varžybas baigė dviratininkė Simona Krupeckaitė, buriuotoja Gintarė Scheidt, finale varžėsi disko metikė Zinaida Sendriūtė, kovojo imtyninkas Edgaras Venckaitis.

Dviračiai

ResizedImage530353-VEE-2348

Rio de Žaneiro žaidynėse 33 metų S.Krupeckaitė iškovojo septintąją vietą sprinte ir liko 12-ta keirine. Kovą dėl medalių lietuvė baigė antradienį ryte, kai ketvirtfinlayje du kartus nusileido britei Katy Marchant.  Pirmajame važiavime ši buvo greitesnė net 1,139 sek., antrajame – 0,232 sek.

Paguodos važiavime dėl 5-8 vietų S.Krupeckaitė aplenkė tik rusę Anastasiją Voinovą.

Lietuvė į ketvirtfinalį pateko po paguodos važiavimo, kuriame pavyko nugalėti tik po fotofinišo – S.Krupeckaitė vos viena tūkstantaja aplenkė artimiausią varžovę.

„Visai džiaugiuosi šiomis varžybomis. Bent jau šią akimirką. Nes jaučiuosi tikrai daug ir pakankamai gerai padirbėjusi. Nesu nusivylusi, nebent keirinu, ten norėjosi pakilti aukščiau. Bet sprinte tikrai padariau nemažai ir džiaugiuosi savimi. Pirmame važiavime nebuvau pasirengusi varžovės atakai. O antrajame važiavime ji labai aktyviai visą distanciją pravažiavo, dideliu greičiu ir nebepaliko man šansų. Pralėkė kaip motociklas“, – savo pasirodymą Rio de Žaneire komentavo S.Krupeckaitė.

Imtynės
SetWidth530-Rio-Venckaitis-8-of-9

Lietuvos imtynininkas Edgaras Venckaitis pralaimėjo pirmąją savo kovą Rio žaidynėse. Burtai mūsiškiui lėmė negailestingą varžovą – pasaulio čempioną vokietį Franką Staeblerį.

27-erių vokietis laimėjo kovą rezultatu 3:2. Tiesa, 30-mečiui lietuviui kova dėl medalių galėjo būti nebaigta – F.Staebleriui patekus į finalą, mūsų šalies sportininkas patektų į paguodos varžybas ir galėtų pasigrumti dėl bronzos. Deja, bet E. Venckaičio varžovas ketvirtfinalyje 2:6 nusileido serbui Davorui Stefanekui ir užvėrė paguodos turnyro duris lietuviui.

„Jaučiau, kad galiu laimėt, bet nugali stipriausias. Vienu metu net galėjau atlikti gerą permetimą, vos vos dar reikėjo rankomis pakelti ir būtų jis kritęs. Pralaimėjimas yra pralaimėjimas, nėra net ką kalbėti. Varžovas nenustebino – ką čia nustebinsi, būdamas pasaulio čempionu. Aišku, aš nežiūriu į titulus – man nėra skirtumo su kuo kovoti. Aišku, liūdna dėl pralaimėjimo. Londone pirmas dvi kovas laimėjau, o čia jau pačią pirmą kovą pralošiau ir jaučiu didelį nusivylimą viduje. Esu dar kupinas jėgų, todėl jei tik bus suteiktas šansas pakovoti šioje olimpiadoje, atiduosiu viską, kad iškovočiau medalį – čia mano didžiausia svajonė. Belieka tik palaikyti vokietį”, – po kovos Rio de Žaneiro „Carioca 2“ arenoje kalbėjo E. Venckaitis.

Lengvoji atletika

ResizedImage530353-AD5-6032
Zinaida Sendriūtė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių moterų disko metimo finale pagerino savo sezono rekordą ir užėmė 10-ąją vietą. Lietuvės mestas diskas nuskriejo 61,89 m, o nuo nugalėtoja tapusios kroatės Sandros Perkovič  Lietuvos sportininkė atsiliko kiek daugiau nei 7 metrais. Finale iš viso varžėsi dvylika disko metikių.

Po varžybų Rio iš Skuodo kilusi 31-erių metų sportininkė džiaugėsi savo pasirodymu.

„Varžybos tikrai buvo labai geros. Kovojau su savimi, įveikiau save, pagerinau geriausią sezono rezultatą ir tai yra labai gerai. Šiaip esu labai patenkinta savo rezultatu, žinant, kokie buvo pastarieji ketveri metai,“ – po finalo kalbėjo Z.Sendriūtė.

Sportininkei atrankoje teko mesti diską pliaupiant lietui, o į finale į sektorių ji žengė mažai miegojusi.

„Labiausiai veikė tai, kad atranka vyko vėlai vakare, o finalai anksti ryte. Galima sakyti, poilsio beveik neturėjome – penkios valandos miego praktiškai nieko nereiškia. Taip įvyko dėl taisyklių pakeitimo. O dėl orų skųstis negaliu – lietus ir vėjas gali būti bet kada. Sakyčiau, orai kvalifikacijoje buvo ganėtinai lietuviški, o finale atėjo vasarą,“ – sakė sportininkė.

Buriavimas

ResizedImage530353-VEE-2855
Septintąją vietą „Laser Radial“ jachtų klasės galutinėje įskaitoje iškovojusi 33 metų lietuvė šį sezoną varžybose jau nebedalyvaus. O ką veiks kitąmet, kol kas neplanavo. „Su vyru pailsėsime, pagyvensime įprastą gyvenimą, o po to dėliosimės ateities planus. Vyrui reikės irgi priimti sprendimą, ką toliau veikti“, – teigė jau trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi sportininkė.

Jai Rio olimpinės žaidynės buvo gal net labiau banguotos nei bangos olimpinės regatos vandenyse.

Jau pirmame iš dešimties plaukimų G.Scheidt pažeidė starto linijos taisyklę ir vietoj antros vietos, kurią užėmė tame etape, buvo nublokšta už visų varžovių nugaros. Buriavime prasčiausias vieno plaukimo rezultatas neskaičiuojamas, bet jau kartą maksimalų baudos taškų kiekį susižėrusi lietuvė daugiau rizikuoti nebegalėjo. Ji plaukė stabiliai, tačiau kelios žemesnės vietos kituose plaukimuose neleido jai įsiterpti į kovą dėl medalių.

Dėl per stipraus vėjo iš pirmadienio į antradienį perkeltose medalių lenktynėse dalyvavo dešimt stipriausių buriuotojų iš 37, pradėjusių olimpinę regatą. Ir nors Gintarė lemiame plaukime užėmė ketvirtąją vietą, ji iš šeštosios smuktelėjo į septintąją poziciją – laipteliu žemyn lietuvę nustūmė tiek pat taškų (90) surinkusi, bet medalių lenktynėse geriau pasirodžiusi švedė Josefina Olsson.

Olimpine čempione tapo olandė Marit Bouwmeester (61). Sidabro medalį iškovojo airė Annalisė Murphy (67), o bronzą pelnė danė Anne-Marie Rindom (71). Belgė Evi van Acker (78) liko ketvirta, o penktąja vietą užėmė suomė Tuula Tenkanen (86,6 ).

Finalinį plaukimą laimėjo britė Alison Young. Sėkmingai lemiamose lenktynėse plaukusi G.Scheidt į priekį dar praleido australę Ashley Stoddart ir J. Olsson.

Taškai buriavime skaičiuojami sudedant užimtas vietas. Kas turi mažiau taškų, t.y. daugiau aukštesnių vietų, tas ir pirmauja. Medalių plaukime baudos taškai dvigubinami ir pridedami prie jau turimų. Jei sportininkė užima pirmą vietą, ji gauna du, jei dešimtą – 20 baudos taškų.

G.Scheidt tai buvo jau trečiosios olimpinėse žaidynės. 2008 m. Pekine ji iškovojo sidabro medalį, o 2012 m. Londone buvo šešta.

„Šiandien šiek tiek nepasisekė, nes jau buvau atkovojusi poziciją ir pakilusi į penktąją vietą bendroje įskaitoje. Tačiau prie pat finišo viskas sprendėsi, nes visos suplaukė į krūvą. Labai gaila, nes viena aukštesnė vieta šiame medalių plaukime man būtų pelniusi dviem laipteliais aukštesnę poziciją bendroje įskaitoje. Apmaudu dėl to. Bet ir šiandien, kaip ir kitomis dienos, plaukiau gerai. Vertinant varžybas, atsidūriau savo vietoje. Nes buvo labai stiprūs vėjai, yra merginų, kurios stipresnės prie tokių sąlygų ir būti dešimtuke – labai džiugina“, – po finišo sakė G.Scheidt.

Informacija: ltok.lt
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio ir Vytauto Drunginio