Dalintis „Dviratininkas E. Šiškevičius pragariškose lenktynėse – devintas!“

Dviratininkas E. Šiškevičius pragariškose lenktynėse – devintas!

Evaldas Šiškevičius pernai garsiosiose dviračių lenktynėse Paryžius – Rubė (UCI „World Tour“ kategorija) sužavėjo dviračių sporto gerbėjus visame pasaulyje didvyrišku poelgiu, o sekmadienį Prancūzijos komandai „Delko Marseille Provence“ atstovaujantis 30-metis lietuvis šiose varžybose, vykusiose 117-ą kartą, iškovojo devintą vietą, aplenkęs net olimpinį čempioną. Už pasiekimą  Evaldui atiteko 100 pasaulio reitingo ir tiek pat olimpinės atrankos reitingo taškų.

Lenktynės Paryžius – Rubė yra laikomos vienomis sunkiausių dviračių lenktynių pasaulyje. Dviratininkams „Šiaurės pragare“ šiemet teko įveikti 257 km, iš kurių 54,5 km sudarė akmenimis grįsto kelio atkarpos. Lenktynių dalyviai finišavo atvirame Rubė treke.

Lenktynes laimėjo ir 500 pasaulio reitingo taškų pelnė 36 metų belgas Philippe Gilbert („Deceuninck – Quick Step“) – 5 val. 58 min. 2 sek. (vid. greitis – 43,07 km/h). Jis kovoje dėl pirmos vietos įveikė vokietį Nilą Polittą („Katiuša – Alpecin“). Trečias finišavo nugalėtojo komandos draugas belgas Yves Lampaert (+13 sek.).

Nugalėtojo titulą gynęs triskart pasaulio čempionas slovakas Peter Sagan („Bora – Hansgrohe“, +42 sek.) užėmė penktą vietą. E. Šiškevičius ir dar septyni dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 47 sek. Lietuvis aplenkė net Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempioną bei 2017 metų šių lenktynių nugalėtoją belgą Gregą van Avermaetą (CCC), kuris liko 12-as.

Iki šiol iš lietuvių aukščiausią vietą šiose lenktynėse buvo užėmęs Tomas Vaitkus. 2011 metais jis finišavo 18-as.

Ignatas Konovalovas („Groupama – FDJ“, +15.51) užėmė 81-ą vietą, o jo komandos draugai šveicaras Stefan Kueng (+47 sek.) ir Arnaud Demare (1.36) užėmė atitinkamai 11-ą ir 17-ą vietas.

Iš 174 startavusių dviratininkų (25 komandos) klasifikuota 100.

Paryžius – Rubė. 257 km. Pirmasis dešimtukas.

1. Philippe Gilbert (Belgija/„Deceuninck – Quick Step“) – 5 val. 58 min. 2 sek.

2. Nils Politt (Vokietija/„Katiuša – Alpecin“) – tas pats laikas

3. Yves Lampaert (Belgija/„Deceuninck – Quick Step“) – atsiliko 13 sek.

4. Sep Vanmarcke (Belgija/„EF Education First“) – 40 sek.

5. Peter Sagan (Slovakija/„Bora – Hansgrohe“) – 42 sek.

6. Florian Senechal (Prancūzija/„Deceuninck – Quick Step“) – 47 sek.

7. Mike Teunissen (Nyderlandai/„Jumbo – Visma“) – 47 sek.

8. Zdenek Štybar (Čekija/„Deceuninck – Quick Step“) – 47 sek.

9. Evaldas Šiškevičius (LIETUVA/„Delko Marseille Provence“) – 47 sek.

10. Stefan Kung (Šveicarija/„Groupama – FDJ“) – 47 sek.

E. Šiškevičiaus pavardė pernai ilgai mirgėjo įvairiuose užsienio interneto portaluose. Lietuvos dviratininkas lenktynėse Paryžius – Rubė viršijo atsilikimo limitą, tačiau nepasitraukė iš trasos ir pasiekė finišą. Evaldas finišavo praėjus beveik valandai po P. Sagano triumfo. Lietuviui dar reikėjo įveikti daugiau nei 30 km, kai jis sužinojo apie slovako pergalę. E. Šiškevičius, pasiekęs Rubė treką,  pamatė, kad apsaugos darbuotojai jau uždarinėja vartus. Bet jie įleido lietuvį į treką. Jame E. Šiškevičius, apsukęs ratą, kirto finišo liniją. Vienas geriausių Lietuvos dviratininkų sulaukė daugybės palaikymo žinučių, o vienas dviračių sporto gerbėjas Evaldui sakė, kad filmuotą medžiagą apie jo didvyriškumą ketina parodyti savo vaikams. Didvyriškas sportininko iš Lietuvos poelgis dviračių sporto gerbėjų prisimenamas ir po metų pertraukos. Prieš šių metų lenktynes Prancūzijoje net išleistas alus „Evaldas“. Varžybų išvakarėse šio alaus dovanų gavo ir pats herojus.