Dalintis „Istorinis Lietuvos medalis Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje“

Istorinis Lietuvos medalis Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje

Puikią dovaną Lietuvai Vasario 16-osios proga įteikė greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovas. Šešiolikmetis Salvijus Ramanauskas iškovojo istorinį aukso medalį 500 m. distancijoje Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje Eruzurume (Turkija).

„Labai smagu, kad mūsiškis nugalėjo tokioje sparčiai populiarėjančioje sporto šakoje. Dar smagiau, kad jis taip puikiai pasirodė vasario 16 dieną ir ypač po tokio apmaudaus vakarykščio finalo. Varžovas iš Prancūzijos nugriovė Salvijų, kuris buvo vienas lyderių ir turėjo galimybę iškovoti medalį jau vakar“, – kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Ketvirtadienį 500 m. rungtyje Salvijus Ramanauskas užtikrintai čiuožė nuo pat pradžių – jis laimėjo atrankos (43.749 sek.), ketvirtfinalio (44.416 sek.) ir pusfinalio čiuožimus. Finale lietuvis pirmavo nuo pat starto ir finišavo per 43.242 sek. Antras liko Liuksemburgo atstovas Peteris Murphy (43.414), trečias – prancūzas Diane Sellier (43.703).

Dieną prieš šią pergalę mūsiškiui apmaudžiai pasibaigė 1500 m. rungties finalas.

Salvijus Ramanauskas su 2 min. 21,342 sek. laimėjo savo grupės atrankos čiuožimą ir parodė pirmą rezultatą iš visų 28 dalyvių. Pirmame pusfinalyje Salvijus Ramanauskas su 2 min. 53,472 sek. rezultatu finišavo antras, nusileidęs italui Spechenhauseriui Lucai (2 min. 53,327 sek.) ir pateko į finalą.

Finale, likus vos vienam ratui, lietuvis čiuožė trečias, bet po susidūrimo su varžovu buvo diskvalifikuotas ir bendroje įskaitoje užėmė 7 vietą.

Salvijus Ramanauskas tapo pirmuoju lietuviu, tapusiu olimpinio žiemos festivalio nugalėtoju.  Prieš jį 2013 m. sidabrą iškovojo biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė, o 2001 m. taip pat sidabru pasipuošė slidininkė Irina Terentjeva.

Informacija ir nuotraukos: ltok.lt