Dalintis „Pasaulio futbolo čempionatas: B grupė“

Pasaulio futbolo čempionatas: B grupė

Šiandien pristatome Pasaulio futbolo čempionato, kuris prasidės birželio 14 d., B grupę. Iš pirmo žvilgsnio žiūrint, kokias komandas suvedė burtai, vienintelė intriga – kas užims pirmąją vietą: vėl titulų ištroškusi Ispanija ar Europos čempionė Portugalija.

Portugalija

Gyventojų skaičius: 10 mln.

Didžiausi laimėjimai: 2006 m. pasaulio futbolo čempionate liko ketvirti ir tai jų geriausias pasirodymas nuo 1966-ųjų, kai rinktinėje dar žaidė legendinis Eusebio ir buvo iškovota trečia vieta. Europos čempionatuose jiems sekasi kur kas geriau – nuo 2000 m. tik kartą nežaidė pusfinalyje, o užpernai tapo čempionais.

Ko tikėtis: Portugalija kartu su Ispanija turėtų išeiti iš šios grupės, už savęs palikdamos Maroką ir Iraną. Aštuntfinalyje, tikėtina, jų lauktų ne pačios grėsmingiausios varžovės – Urugvajus, Rusija arba Egiptas.

Didžiausia žvaigždė: vienas geriausių visų laikų futbolininkų, Madrido „Real“ puolėjas Cristiano Ronaldo sunkiai pradėjo sezoną, bet antroje pusėje ėmė įsivažiuoti. Jam priklauso rinktinės rezultatyvumo rekordas (79 įvarčiai), jis rinktinėje sužaidęs daugiausiai mačų (147) ir šituos rekordus tikrai norės pagerinti čempionate. Papildomai jį turėtų motyvuoti ir tai, kad Europos čempionato finalą portugalai laimėjo be jo (dėl traumos 25 min. buvo pakeistas).

Treneris: į Europos čempionų sostą 2016 m. komandą atvedęs Fernando Santosas.

Kaip pateko: laimėjo savo atrankos grupę, tiesa, surinko vienodai taškų su antroje vietoje likusia Šveicarijos rinktine.

Ispanija

Gyventojų skaičius: 46 mln.

Didžiausi laimėjimai: 2008 m. Ispanija laimėjo Europos čempionatą, 2010 m. – pasaulio pirmenybes, 2012 m. – vėl Europos. Ir, pasirodo, tai buvo pats sėkmingiausias Ispanijos futbolo laikotarpis, kuris jau pasibaigė.

Ko tikėtis: po fiasko 2014 m. pasaulio čempionate, kai net neįveikė grupės barjero ir joje buvo pažeminta Nyderlandų 5:1, Ispanija norės parodyti, kad vis dar yra futbolo supervalstybė. Grupė, kurioje rimtesnis varžovas atrodo tik Portugalija, tam puikiai tinka, o ir aštuntfinalis, kaip ir Portugalijai, gali būti ne toks sudėtingas.

Didžiausia žvaigždė: 2010 m. pasaulio futbolo čempionato didvyris, vidurio saugas Andresas Iniesta turnyro metu bus jau 34-erių, tačiau aikštės viduryje jo vis dar labai reikės, ypač kai rinktinėje, palyginti su praėjusiu čempionatu, nebus nuolatinio jo partnerio Xavi. Svarbūs bus ir kiti „30+“ amžiaus grupės žaidėjai – Sergio Ramosas, Davidas Silva, Gerard‘as Pique, Sergio Busquetsas (30-metį švęsiantis dieną po finalo).

Treneris: po ilgo Vicente‘s del Bosque vadovavimo 2016 m. naujuoju treneriu tapo baskas Julenas Lopetegui.

Kaip pateko: laimėjo savo atrankos grupę, net penkiais taškais aplenkdama antroje vietoje likusią Italiją, kuri į čempionatą nepateko.

Marokas

Gyventojų skaičius: 34 mln.

Didžiausi laimėjimai: tai bus penktas Maroko pasirodymas pasaulio futbolo čempionate, pastarąjį sykį jie čia buvo 1998 m. ir neišėjo iš grupės. Afrikos tautų taurėje pastarieji pasirodymai irgi nedžiuginantys – pernai iškrista ketvirtfinalyje, o nuo sėkmingo 2004 m. turnyro, kai liko antri, net šešiuose turnyruose iš eilės arba krito po grupės etapo, arba nepateko, arba net sulaukė diskvalifikacijos.

Ko tikėtis: dvi pirmos šios grupės vietos dar iki pirmojo švilpuko rezervuotos dviem Europos futbolo milžinėms, tad pagrindinis Maroko varžovas bus tik Iranas.

Didžiausia žvaigždė: nors Youssefas El-Arabi dabar žaidžia Katare, Dohos „Al-Duhail“ klube, jis pažįstamas ir Europoje, žaidė gimtojo miesto Kano „Caen“ klube Prancūzijoje ir „Granada“ Ispanijoje. Jo sąskaitoje – 37 rinktinėje sužaisti mačai ir 15 įvarčių. Žinoma, gali iššauti ir Adelis Taraabtas, tačiau jam dar reikia apskritai patekti į rinktinę.

Treneris: gyva Afrikos futbolo legenda prancūzas Herve Renard‘as – pirmasis strategas, laimėjęs Afrikos tautų taurę su dviem skirtingomis rinktinėmis (Zambija ir Dramblio Kaulo Krantu).

Kaip pateko: laimėjo savo atrankos grupę, kurioje dar buvo antra likusi Dramblio Kaulo Kranto, taip pat Gabono ir Malio rinktinės.

Iranas

Gyventojų skaičius: 81 mln.

Didžiausi laimėjimai: kaip ir Saudo Arabijai, Iranui tai bus penktasis pasaulio čempionatas. Kaip ir Saudo Arabija, iraniečiai juose nieko gero nėra nuveikę – nė karto nėra laimėję, nė vienerių lygiųjų, praleisti 22 įvarčiai ir įmušti 7.

Ko tikėtis: trys taškai rungtynėse su Maroku tikriausiai yra geriausias rezultatas, kokį gali pasiekti Iranas šioje grupėje. Bet koks geresnis pasirodymas prilygs visų lūkesčių viršijimui.

Didžiausia žvaigždė: nors Sardarui Azmounui sezonas Rusijoje, Kazanės „Rubin“ klube, klostosi nelabai sėkmingai, rinktinėje jis – tikras žvėris. Būdamas 23-ejų jis jau yra penktas rezultatyviausias visų laikų jos žaidėjas (22 įvarčiai per 30 mačų). Reza Ghoochannejhadas ne tik laužys viso pasaulio komentatorių liežuvius, bet gali pralaužti ir varžovų gynybą.

Treneris: buvęs Portugalijos rinktinės ir Madrido „Real“ treneris Carlosas Queirozas nuo 2011 m. dirba Irane.

Kaip pateko: dideliu skirtumu laimėjo savo atrankos grupę, sau už nugaros palikdama Pietų Korėjos, Sirijos, Kinijos ir kitas rinktines.

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: Reuters; NIVIERE/SIPA; AFP