Dalintis „Pasaulio futbolo čempionatas: C grupė“

Pasaulio futbolo čempionatas: C grupė

Šiandien pristatome Pasaulio futbolo čempionato C grupę. Ar aršūs vidutiniokai Danija ir Peru sugebės sugadinti čempionato favoritei Prancūzijai šventę ir išstumti ją iš pirmos vietos grupėje?

Prancūzija

Gyventojų skaičius: 67,2 mln.

Didžiausi laimėjimai: kartą pasaulio ir dukart Europos čempionai, po kartą – vicečempionai, dukart pasaulio čempionate užėmė trečią vietą.

Ko tikėtis: Prancūzija turi laimėti šioje grupėje, nors konkurencija su Peru ir Danija gali atrodyti aršesnė, nei dabar atrodo. Aštuntfinalyje irgi ne pyragai – labai tikėtina, kad antra likusi grupėje komanda susitiks su Argentina, o net ir laimėjus grupės etapą turėtų tekti Kroatija arba Islandija. Kita vertus, negalima nuvertinti ir Nigerijos.

Didžiausia žvaigždė: prancūzas vokiška pavarde (jo tėvas kilęs iš elzasiečių šeimos) Antoine‘as Griezmannas praėjusiame Europos čempionate buvo išrinktas geriausiu turnyro žaidėju. Jis laimėjo ir auksinį batelį (6 įvarčiai, 2 rezultatyvūs perdavimai). To neužteko, kad Prancūzija laimėtų čempionatą, finale nusileista Portugalijai, bet A.Griezmannas įrodė, kad jis gali tapti komandos lyderiu.

Treneris: skambiai „vandens nešiotoju“ komandos draugo Erico Cantonos pavadintas Didier Deschamps‘as nuo 2012 m. dirba su Prancūzijos nacionaline rinktine.

Kaip pateko: pralaimėję tik vieną mačą Švedijai (lygiosiomis sužaidę du) prancūzai nesunkiai laimėjo savo grupėje ir į pasaulio čempionatą pateko tiesiausiu keliu.

Australija

Gyventojų skaičius: 24,8 mln.

Didžiausi laimėjimai: Australija pasaulio čempionate debiutavo dar 1974 m., tačiau tada neperžengė grupės barjero. Grįžusi po 32 metų pertraukos 2006-aisiais pateko tarp 16 stipriausių komandų, tačiau pralaimėjo būsimai čempionei Italijai. 2006 m. perėjusi į Azijos konfederaciją Australija kartą jau sugebėjo laimėti ir šio žemyno čempionatą. Tai įvyko 2015 m.

Ko tikėtis: Australija šioje grupėje yra autsaiderė, kiekvienas iškovotas taškas bus brangus kaip pirmagimis.

Didžiausia žvaigždė: pastaruosius keliolika metų sakydami „Australijos futbolo rinktinė“ omenyje turime ir Timą Cahillą. 38-erių saugui tai bus jau ketvirtasis pasaulio čempionatas. Kovoje dėl patekimo į jį T.Cahillas nebuvo statistas, jis įmušė lemiamą įvartį į Sirijos vartus rungtynėse dėl patekimo į tarpžemynines atkrintamąsias varžybas.

Treneris: vietoje rinktinę į čempionatą atvedusio, bet iškart po to atsistatydinusio Ange Postecoglou treneriu paskirtas olandas Bertas von Marwijkas, 2010 m. su Nyderlandais nukeliavęs iki pat finalo.

Kaip pateko: savo atrankos grupėje liko treti, o įveikę Siriją dar nugalėjo ir Hondūrą.

Peru

Gyventojų skaičius: 32,5 mln.

Didžiausi laimėjimai: Peru yra dar viena seniai matyta viešnia pasaulio futbolo čempionate – pastarąjį sykį čia lankėsi 1982 m., kai neperžengė grupės barjero. 1978-aisiais Peru rinktinei sekėsi geriau – pateko į antrąjį grupių etapą, aplenkdama vėliau sidabrą laimėjusius olandus. Pietų Amerikos čempionatuose pastarąjį sykį Peru medalius iškovojo 2015 m. – bronzą. Čia auksas laimėtas tą patį auksinį aštuntąjį dešimtmetį – 1975 m.

Ko tikėtis: Prancūzija atrodo esanti šios grupės favoritė, tad Peru ir Danija kovos dėl likusios antros vietos. Kita vertus, laukia tik trys grupės mačai, o žaidžiant vos trejas rungtynes gali padėti ir sėkmė.

Didžiausia žvaigždė: rezultatyviausias visų laikų rinktinės žaidėjas Paolo Guerrero buvo diskvalifikuotas dėl kokaino ir kitų medžiagų vartojimo, tačiau sutrumpinus bausmės laiką jis galės pasirodyti Rusijoje, kur jam kompaniją sudarys ir Jeffersonas Farfanas.

Treneris: argentinietis Ricardo Gareca rinktinę treniruoja nuo 2015 m.

Kaip pateko: atrankoje liko penkta, dramatiškai aplenkdama Čilę ir patekdama į tarpžemynines atkrintamąsias varžybas, kuriose įveikė Naująją Zelandiją.

Danija

Gyventojų skaičius: 5,7 mln.

Didžiausi laimėjimai: dar viena penktą kartą pasaulio futbolo čempionate žaisianti rinktinė, kurios rezultatai iki šiol nėra įspūdingi – kartą buvo pasiektas ketvirtfinalis, bet tai nutiko lygiai prieš 20 metų. Kitus kartus Danija neperžengė  grupės barjero. Šiai rinktinei priklauso vienas netikėčiausių rezultatų futbolo istorijoje – 1992 m. laimėtas Europos čempionatas.

Ko tikėtis: Danija su Peru aršiai kovos dėl vienos likusios vietos aštuntfinalyje, tačiau ši rinktinė pajėgi įkąsti ir favoritei Prancūzijai. Kad ir kaip nutiktų, „daniškasis dinamitas“ gali sprogti bet kurią akimirką.

Didžiausia žvaigždė: sunku pervertinti Christiano Erikseno reikšmę Danijos rinktinei – vienas geriausių Anglijos „Premier“ lygos saugų pasireiškia tada, kai to labiausiai reikia, jo trys įvarčiai nukalė Danijos pergalę lemiamose rungtynėse dėl patekimo į planetos pirmenybes. Didžiulę savo gerbėjų minią, žinoma, čempionate turės ir lordas Nicklasas Bendtneris.

Treneris: norvegas Åge Hareide‘as prie Danijos rinktinės vairo stovi nuo 2015 m. Jis anksčiau dirbo ir su Norvegijos rinktine, bet jam tai bus pirmasis tokio lygio tarptautinis turnyras.

Kaip pateko: grupėje užėmė antrą vietą, o atkrintamosiose varžybose įveikė Airiją 5:1.

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: TASS; AFP; REUTERS